Infoprint servis

Hubergroup predstavuje systémové riešenie pre rýchlejšiu ofsetovú tlač

Ako môžeme tlačiť ešte rýchlejšie? Táto otázka hrá dôležitú úlohu v tlačových miestnostiach. Rýchlosť tlače až 20 000 hárkov za hodinu je teraz možná pri obalovej a komerčnej tlači, ale často vedie k kritickej rovnováhe medzi atramentom a vodou. Zároveň sú objemy zákaziek stále menšie a menšie, preto je dôležitá stabilná výroba s rýchlou odozvou riadenia. Na splnenie týchto meniacich sa požiadaviek trhu teraz spoločnosť hubergroup Print Solutions uvádza na trh PERFECT-DRY-FIX, aditívum do fontánového roztoku, ktoré je vhodné pre konvenčnú aj UV ofsetovú tlač. PERFECT-DRY-FIX umožňuje plynulú prevádzku a vysokú kvalitu aj pri vysokých rýchlostiach tlače. Okrem toho je nová prísada do fontánového roztoku optimálne prispôsobená už zavedenému radu atramentov ECO-PERFECT-DRY, ktorý hubergroup vyvinula aj špeciálne pre rýchlu tlač.

Vysokokvalitná tlač pri vysokej rýchlosti “Pri ofsetovej tlači hrá dôležitú úlohu symbióza fontánového roztoku a atramentu. Tá je rozhodujúca pre vysokokvalitný tlačový obraz,” vysvetľuje Frédéric Kocher, vedúci produktového vývoja Fountain Solution v hubergroup. “Aditíva do plniacich roztokov regulujú a stabilizujú rovnováhu atramentu a vody. Pri vysokých rýchlostiach tlače však bežné aditíva plniacich roztokov nedokážu túto rovnováhu udržať.”

S ohľadom na túto skutočnosť vyvinula hubergroup PERFECT-DRY-FIX. Nová prísada do fontánového roztoku je špeciálne navrhnutá pre rýchlu tlač. Aj pri vysokých rýchlostiach tlače teda zaisťuje rýchle riadenie, dobré zmáčanie neobrazovej plochy, rýchly voľný chod dosky a veľmi stabilné správanie pri produkčnej tlači. Okrem toho PERFECT-DRY-FIX podporuje rýchle schnutie a tým aj rýchlu konečnú úpravu obalov, časopisov alebo komerčných úloh. Aby sa znížilo pracovné zaťaženie tlačiarní, spoločnosť hubergroup tiež zabezpečila, že aditívum roztoku fontány zaisťuje čistý okruh roztoku fontány a znižuje množstvo údržby potrebnej pre tlačové lisy. Systémové riešenie pre hladkú tlač Tlačiarne ťažia aj zo skutočnosti, že hubergroup vyrába aditíva do fontánových roztokov aj tlačiarenské farby. To znamená, že spoločnosť má rozsiahle znalosti v oboch kategóriách produktov a dokáže produkty koordinovať tak, aby zabezpečila hladký proces tlače. Frédéric Kocher vysvetľuje: “Pri vývoji PERFECT-DRY-FIX bolo pre nás dôležité, aby prísada do fontánového roztoku bola optimálnym doplnkom našej série atramentov ECO-PERFECT-DRY. Oba produkty podporujú rýchly proces tlače a vyznačujú sa trvalo udržateľným formulácia – sú preto ideálnou kombináciou. V kombinácii zaisťujú mimoriadne kvalitný tlačový obraz a harmonickú produkciu s minimálnym úsilím.“

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore