Infoprint servis

Stretch fólie: Prečo je potrebné dostať tú správnu radu

Vyváženie potreby znížiť vplyv na životné prostredie s požiadavkami podnikania môže byť mínovým poľom. Našťastie, Antalis Packaging môže ponúknuť celý rad riešení.

Pre väčšinu spoločností, ktoré sa zaoberajú balením a distribúciou tovaru, je stretch fólia jednou z najväčších oblastí využitia plastov. Vzhľadom na rastúci záujem o životné prostredie a blížiace sa zavedenie novej dane z plastových obalov je prioritou nájsť spôsoby, ako znížiť a riadiť používanie stretch fólie bez negatívneho dopadu na podnikanie.

Tím Antalis Packaging tvrdo pracuje na vývoji množstva riešení, ktoré môžu pomôcť spoločnostiam dosiahnuť ich obchodné ciele a zároveň zachovať ich environmentálnu povesť nedotknutú.

Špecialista na napínacie fólie v Antalis, Tom Reid, hovorí: „Začína to tým, že od niekoho dostanete dobre mierenú radu. To, čo môže fungovať pre jeden podnik, nemusí byť vhodné pre iné. Už niekoľko rokov ponúkame bezplatné audity v celom rade problémov s obalmi; hodnotenia fólií sú hĺbkové, ale rýchle a trvajú približne 30 minút. Tento proces je neoceniteľný pre zákazníkov, ktorí sa snažia znížiť spotrebu plastových fólií.“

Bezplatné hodnotenie fólií od Antalis Packaging zahŕňa preskúmanie existujúceho využitia fólie a strojov v podniku pred poskytnutím odporúčaní, ktoré môžu v niektorých prípadoch priniesť významné výhody.

Tom hovorí: „Pomohli sme mnohým spoločnostiam dosiahnuť obrovské úspory. Jedným z takýchto príkladov je spoločnosť pre domácich majstrov so sídlom v Spojenom kráľovstve, ktorá využila naše hodnotenie. Dodržiavaním našich odporúčaní znížili odpad z obalov o 75 %, zvýšili rýchlosť balenia o 70 % a dosiahli 60 % zníženie celkových nákladov. Podobne sme pomohli výrobcovi chovateľských potrieb znížiť náklady na stretch fóliu na paletu o 70 %, zvýšiť rýchlosť balenia na 65 paliet za hodinu a dosiahnuť 70 % zníženie odpadu z obalov.“

Stretch fólia je často nadmerne používaná, čo znamená, že väčšina spoločností môže ušetriť. Pre tie spoločnosti, ktoré už svoje používanie fólií optimalizovali, je ďalším spôsobom, ako znížiť vplyv dane z plastových obalov, prechod na fóliu obsahujúcu minimálne 30 % recyklovaného plastu, ktorý, ako pri iných plastových obaloch obsahujúcich aspoň 30 % % recyklovaného obsahu, budú oslobodené od dane.

Tom pokračuje: „Pracovali sme s našimi dodávateľmi na získavaní a testovaní nových fólií. V súčasnosti máme v našom sortimente Master’In k dispozícii množstvo možností, ktoré pokrývajú ručne aj strojové stretch fólie v rôznych hrúbkach, rozmeroch, typoch jadier a farbách.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore