Tlačové správy - Polygrafia

98 % respondentov potvrdilo najjasnejšie farby projektora Epson

Technológia projektorov  Epson 3LCD má trikrát jasnejší farebný výstup v porovnaní s jednočipovými DLP projektormi.

Projektory Epson obstáli v slepom teste, ktorý uskutočnila nezávislá spoločnosť pre výskum trhu RS Consulting vo Veľkej Británii. Drvivá väčšina z dvesto oslovených respondentov sa zhodla na tom, že projektor Epson EB-X14 má jasnejšie a živšie farby ako konkurencia. Technológia 3LCD produkuje rovnaký biely a farebný svetelný výstup (jas) s pestrými farbami, ktoré sú trikrát jasnejšie (V porovnaní s poprednými jednočipovými DLP projektormi pre firmy a vzdelávacie inštitúcie na základe údajov NPD za obdobie medzi júlom 2011 a júnom 2012. Farebný jas (farebný svetelný výstup) bol meraný v súlade s IDMS 15.4. Farebný jas závisí od podmienok použitia.). Podobný test uskutočnila spoločnosť Epson za účasti médií aj v Českej republike.

Veľa výrobcov projektorov uvádza len hodnotu bieleho svetelného výstupu a neposkytuje tak zákazníkom úplné informácie. Farebný svetelný výstup môže byť totiž oveľa nižší a  výsledný efekt z projekcie horší. „Nielen svietivosť, ale aj farba je dôležitou súčasťou kvality obrazu, a preto chceme našim zákazníkom ukázať aj dôležité hodnoty farebného jasu. Naše projektory s technológiou 3LCD zaručujú rovnako vysoký biely aj farebný jas, čo znamená, že vždy dosiahneme projekciu jasného obrazu so sýtymi farbami,“ uvádza Roman Vejražka zo spoločnosti Epson.

Metóda merania farebného svetelného výstupu bola navrhnutá celosvetovo uznávanou organizáciou Society for Information Displays (SID) a predpisuje spôsob, akým má byť tzv. meranie CLO realizované. Tento priemyslový štandard predpisuje jas červenej, zelenej a modrej farebnej zložky digitálneho projektora. Meradlo kvality je jednoduché, pokiaľ táto hodnota pri všetkých meraných farbách nie je rovnako vysoká ako hodnota bieleho jasu, obraz je menej výrazný a jeho farby môžu pôsobiť vyblednutým dojmom. Všetky projektory Epson s technológiou 3LCD sú testované pomocou technológie CLO.

 

Tlačová správa EPSON EUROPE

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore