Ad:Grafik:Um

Ad:Grafik:Um 3/2021

MATÚŠ BENCE

  • art director

Matúš je chalan mnohých tvárí. V našom prípade aj výnimka potvrdzujúca pravidlo, že premiérovo spovedám a predstavujem čitateľom PrintProgressu výrazné arťácke osobnosti. Matúša som tu totiž už raz mal v predošlej sérii Foto:Grafik:Um, keďže sa postupom rokov vyprofiloval na veľmi žiadaného úspešného fotografa. Keď som ho však spoznal (v reklamnej agentúre Wiktor Leo Burnett), bol to talentovaný grafik. Síce sme nerobili v jednom tíme, ale svojím pôsobením bol už vtedy neprehliadnuteľný.

Matúš je veľký experimentátor. Z rozhovoru s ním zistíte, ako rád skúša nové postupy a kráča nevychodenými chodníčkami s bravúrou skúseného horského vodcu. Od istej doby ho vnímam ako garanta top kvality. Najať si na spoluprácu Matúša znamená s vysokou pravdepodobnosťou útočiť na najvyššie kreatívne méty. Viem, o čom hovorím, pár našich spoluprác dopadlo mimoriadne dobre na Zlatom klinci, naposledy to bol zlatoklincový vizuál pre Lesoochranárske zoskupenie VLK.

Obdivujem na ňom jeho zanietenosť pre vec, keď sa do niečoho pustí. Jeho nasadenie, hľadanie najlepšej možnej exekúcie, skúšanie aj pochybovanie, tú jeho energiu a na záver takmer vždy vysoko nadpriemerný výsledok. Matúš nemá jeden štýl, podľa ktorého by ste ho zaručene spoznali, … ale jedno majú jeho výstupy spoločné: málokedy ich prehliadnete. Mimochodom, ak chcete zrealizovať niečo nemožné, vrelo odporúčam
Matúša.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež
Zatvoriť
Tlačidlo Späť hore