Tlačové správy - Polygrafia

AP-Tec Pack – výzva pre študentov dizajnu Broby Grafiska

Súčasťou vývoja obalových materiálov Arctic Paper Grycksbo bol zrealizovaný aj dizajnový projekt v spolupráci so švédskou školou grafického dizajnu, Broby Grafiska. Výsledky priniesli rad inovatívnych obalových riešení, poukazujúc na možné aplikácie pri použití produktu AP –Tec Pack, plne bieleného natieraného kartóna.

Broby Grafiska, Sunne, Švédsko, je známa vyššia odborná škola, ktorá kombinuje teoretické a praktické štúdium v úzkej spolupráci so zamestnávateľmi a priemyslom. Každý rok je prijatých 116 študentov, prevažne na študijné odbory grafickej komunikácie, obalového dizajnu, riadenia obalovej výroby. Študenti odboru obalového dizajnu sa pravidelne zúčastňujú súťaží, v ktorých získali mnohé ocenenia.

“Keď sme dosiahli určitý bod vo vývoji produktu AP- Tec Pack, dostali sme nápad realizovať dizajnový projekt s Broby Grafiska”, hovorí Jaana Ahlroos, produktová manažérka natieraných papierov v Arctic Paper. „Sú veľmi známi svojím študijným programom obalového dizajnu, takže bolo logickým krokom pozvať jednu z ich tried do dizajnového projektu, s využitím kapacity nášho nového kartóna.”

Úlohou bolo vytvoriť pôsobivý obal pre kozmetickú sadu s použitím kartóna AP-Tec Pack, 250 g/m2. Pri tvorbe rôznych obalov boli študenti požiadaní odskúšať materiál s cieľom zistiť, čo je možné dosiahnuť v rámci dizajnu, potlačiteľnosti a zvýšenia atraktívnosti na pultoch obchodov. Ústrednou témou zadania bola “prírodná osobná starostlivosť“.

“Študenti mali pri tvorbe atraktívneho obalu “voľnú ruku“ pri výbere kozmetických produktov a zároveň to bola výzva otestovať materiál fyzicky”, hovorí Mats Olsson, učiteľ dizajnu z Broby Grafiska. “Obaly boli vytvorené s využitím softvéru ArtiosCAD od fy. Esko a vytlačené boli s použitím UV tlače alebo laserovej tlače. Vytlačené hárky boli narezané s využitím orezového stola Kongsberg XL20 a zložené manuálne, niektoré s použitím lepidla iné bez“. “Moji študenti preukázali veľké zanietenie pri projekte Arctic Paper Grycksbo. Boli schopní otestovať hranice nového obalového materiálu a zistili ako sa líši prevedenie oproti tradičným kartónom. Pri svojom posudzovaní AP-Tec Pack produktu sa vyjadrili, že s týmto materiálom dosiahli lepšie výsledky ako očakávali a jeho flexibilita umocnila ich kreativitu. Natieraný povrch, ako bolo očakávané, poskytol výborné výsledky tlače bez ohľadu na spôsob tlače. Celkový záver bol, že AP-Tec pack je ideálny materiál pre malé balenie,“ zakončil Mats Olsson.

Zdroj: tlačová správa Arctic Paper

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore