Tlačové správy - Polygrafia

Arctic Paper uvádza na trh novú skupinu produktov pre obalové aplikácie

Arctic Paper Grycksbo predstavuje AP-Tec portfólio natieraných papierenských produktov pre obalovú techniku. Tri produkty v novom produktovom rade AP-Tec Liner, AP-Tec Pack a AP-Tec Flex charakterizuje vysoký volumen a výborná potlačiteľnosť, dosiahnutá vďaka unikátnej technológii náteru, ktorá sa realizuje v závode Arctic Paper Grycksbo. Bolo identifikovaných veľa obalových segmentov a vyvinuté produkty boli zacielené na tieto segmenty.

“V priebehu posledných dvanástich mesiacov sme vykonali súhrnné marketingové štúdie a technické vývojové programy vo výrobnom závode, ako aj u spracovateľov obalových materiálov” hovorí Jaana Ahlroos, produktová manažérka natieraných produktov v Arctic Paper. “Naša unikátna náterová technológia Mirroblade® poskytuje vynikajúce výsledky tlače a súčasne prispieva k zvýšeniu volumenu, než aký je dosahovaný bežnou náterovou technológiou. Preto bolo pre nás ďalším logickým krokom zamerať sa na obalové segmenty, kde je potrebná vysoká belosť, excelentná tlač, ale aj bezproblémový chod v spracovateľských strojoch. Vlastnosti nových AP-Tec produktov ponúkajú zefektívnenie baliaceho procesu, ako aj estetickú výhodu zabaleného produktu v maloobchode.”

AP-Tec Liner je natieraná, plne bielená krycia vrstva s vysokou belosťou, ktorá je obzvlášť vhodná na predtlač a lamináciu vlnitej lepenky. AP-Tec Liner je najmä vhodný pre druhy tovarov, vyžadujúce náročnú potlač, vysokú belosť a konečnú úpravu, čo dodá produktu ten správny vzhľad.

AP-Tec Pack je obojstranne natieraný pevný kartón s vysokou belosťou a určený najmä pre menšie baliace aplikácie, pri ktorých je dôležitá kvalita tlače, hladký priebeh strojom a ekonomické hľadisko. Tretí produkt v obalovom rade je AP-Tec Flex, natieraný obalový papier vo vysokej belosti, vhodný najmä pre extrudovanie, lamináciu a flexibilné obaly.

“Všetky naše AP-Tec produkty sú vyrábané z primárnych vlákien, ktoré majú pre mnohé aplikácie jasnú výhodu v porovnaní s recyklovanými produktmi . Arctic Paper Grycksbo dbá významnou mierou na ekológiu. V súčasnosti jeho emisie CO2 sú nulové a závod má veľmi nízku spotrebu vody. Okrem toho poskytuje všetky dôležité certifikáty štandardizačných organizácií zahŕňajúc: ISO, EMAS, FSC a PEFC,” dodáva Jaana Ahlroos.

V priebehu rokov   papierové produkty závodu Arctic Paper Grycksbo boli úspešne použité aj mimo rámca tradičného grafického trhu, napríklad v špecialitách, akými sú darčekové tašky. Štart AP-Tec programu, však vyjadruje posilnenie záväzku švédskeho závodu voči obalovému trhu.

Charakteristika:
Spracovateľnosť, belosť a výnimočná kvalita tlače sú hlavnými charakteristikami nového produktového radu  AP-Tec, ktorý bol vyvinutý v  Arctic Paper Grycksbo.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore