∷ Z aktuálneho vydania

ARETS GRAPHICS PREDSTAVIL TECHNOLOGICKÉ NOVINKY VEĽKOFORMÁTOVEJ TLAČE Z DIELNE FUJIFILM

Keď koncom roka 2021 prevzala spoločnosť ARETS GRAPHICS zastúpenie svetovej značky FUJIFILM na slovenskom trhu, sľuboval nám manažment významné novinky a uvedenie výnimočných tlačových technológií, špeciálne v oblasti Wide Format – veľkoplošnej tlače. Na konci apríla sme sa dočkali predstavenia nových strojov ACUITY, a to ACUITY PRIME a ACUITY ULTRA R2. V bratislavskom hoteli Lindner riaditeľ firmy Arets Graphics, Roman Kuklovský (na fotografii vľavo), ako exkluzívny marketingový a distribučný partner pre všetky grafické produkty FUJIFILM na Slovensku a jeho hosť z centrály FUJIFILM Colm Garvey
(na fotografii vpravo), manager európskych distribútorov, predstavili najnovšie technologické prírastky vo veľkoformátovej tlači ešte v predpremiére pred výstavou FESPA Global Print Expo 2022 v Berlíne.

Prezentácia strojov prebehla netradičným spôsobom, a to najskôr predstavením vízie FUJIFILM v oblasti Wide Format technológii, Colmom Graveyom, následne uvedením partnerov projektu, s ktorými ich vývojoví odborníci spolupracovali a potom živým telemostom do predvádzacieho APTC centra FUJIFILM v Bruseli, kde miestni technici predviedli v akcii oba stroje – ACUITY PRIME a ACUITY ULTRA R2.

ACUITY PRIME FLATBED PRINTER
Táto tlačiareň je schopná potlačiť rôzne druhy materiálov až do hrúbky 51 mm a formátu 2540 x 1270 mm s rýchlosťou tlače do 150 m2 za hodinu. Tlačiareň používa špeciálne vyvinutý UV atrament, pričom kvapka má veľkosť od 7 pikolitrov, vďaka čomu dosahuje tlač mimoriadnu farebnú reprodukciu. Výnimočnosťou tejto technológie, okrem toho, že potlačí kombináciu farieb CMYK, je, že dokáže tlačiť súčasne aj bielu, lak a/alebo primer. Ďalšou výhodou je použitie modernej technológie 9 kusov UV LED v troch radoch (3×3). Všetky atramenty, ktoré tlačiareň používa, sú ekologické, nezaťažujúce životné prostredie.
Po krátkej prestávke sa technici z Bruselu opäť prihlásili živým telemostom, aby predstavili druhú novinku veľkoformátovej tlače z dielne FUJIFILM, a to masívnu veľkopriemyselnú tlačiareň ACUITY ULTRA R2, ktorá je určená pre 24-hodinovú dennú prevádzku.

ACUITY ULTRA R2 ROLL TO ROLL PRINTER
Táto masívna tlačiareň má osadených 16 tlačových hláv Kyocera pre tlač škály farieb 2x CMYK
a disponuje nainštalovanými 7-litrovými nádržami na atramentové náplne. Tlačová kvapka má veľkosť od 3,5 pikolitra, vďaka čomu je tlač mimoriadne kvalitná. Táto tlačiareň je schopná potlačiť materiál v roli o hrúbke od 0,1 mm do 2,0 mm pri rýchlosti až 400 m2 za hodinu a o šírke 3,2 alebo 5,0 m v prípade väčšieho modelu.

Okrem živého priameho prenosu z prezentácie oboch noviniek mohli účastníci predvádzacej akcie položiť otázky jednak technikom v bruselskom predvádzacom centre, ale aj osobne prítomnému Colmovi Garveymu, alebo obchodnému riaditeľovi Arets Graphics, Milošovi Kuklovskému (na fotografii dolu), ktorí ochotne na otázky prítomných zástupcov tlačiarní odpovedali. Vzácnosťou tejto prezentácie bolo, že premiéru a oficiálne predstavenie mali tieto stroje až o mesiac neskôr v Berlíne na veľtrhu FESPA 2022.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tlačidlo Späť hore