∷ Z aktuálneho vydania

BIND print s UV lakom!

V oblasti polygrafie znamená slovo bind väzbu. V prípade tlačiarne BIND print v Bratislave má však toto slovo hlbší význam. Je to totiž slovo zložené z iniciálok členov rodiny pána Luknára. A ak sa dá trochu parafrázovať, tak vznik firmy bol trochu aj pôrodom v náročných podmienkach trhu v roku 2011. Vtedy sa pán Luknár ocitol v situácii, kedy sa tlačiareň, v ktorej bol multifunkčným vedúcim výroby a tiež obchodníkom, dostala do insolvencie a stál pred rozhodnutím, či to risknúť a prevziať od finančných inštitúcií zariadenia a prenájom priestorov do vlastných rúk, alebo všetko nechať tak. Vrátane svojich kolegov… Rozhodol sa pre náročnejšiu cestu. A tak vznikol BIND print…

Stabilný tím pracovníkov plní požiadavky svojich zákazníkov zo dňa na deň a dá sa povedať, že aj z hodiny na hodinu. Ich objednávky vytvárajú tlak na neustále inovácie, zvýšenie kvality a čas dodávok. Technológia, ktorá bola niekoľko rokov dozadu inovatívnou, je už bežným štandardom, a preto treba robiť kroky vpred. A BIND print tento krok opäť urobil a môže uspokojiť tých najnáročnejších klientov.
Na bratislavskom a slovenskom trhu s viacfarebnou tlačou a inline lakom nie je veľký výber medzi tlačiarňami. Pri inline UV laku nám dokonca na spočítanie možností stačí aj jedna ruka nešikovného pilčíka…
Koenig & Bauer je technologickým lídrom medzi výrobcami tlačových strojov a množstvo dodaných strojov s UV, HR-UV, LED UV dodáva firme obrovské know-how. Rapida 75PRO-5+L FAPC ALV2 HR-UV inštalovaná v Bratislave je toho ďalším svedectvom a potvrdzuje fakty, že slovenskí zákazníci Koenig & Bauer volia tohto dodávateľa takmer vždy, keď chcú mať technologický náskok pred konkurenciou.
Rapida 75PRO je modelom z poslednej výstavy Drupa a môže byť benchmarkom pomeru ceny a hodnoty vo formáte B2. Stroj kompletne vyrobený v Európe (vo formáte B2 je pomaly vzácnosť…) má v BIND printe vynikajúcu výbavu. Zákazkami otestovaný balíček CX pre tlač do hrúbky substrátu 0,8 mm dáva úžasné možnosti variability v zákazkách spolu s bezdotykovým vedením hárku strojom. Plnoautomatická výmena tlačových platní dáva obsluhe možnosť sústrediť sa na iné prípravné operácie a rýchly rozbeh a stabilnú tlač stráži temperácia farebníkov. Tlač jednofarebnej zákazky? Žiaden problém! Vypneme nepotrebné farebníky a ušetríme valce, umývanie, pastu. Diferenciálny náhon valcov vlhčenia odstráni nečistoty z materiálu počas tlače a pecky sú takmer neznámym pojmom. Toto všetko dopĺňa HR UV technológia tlače a tiež UV/HR UV lakovanie. Automatické umývanie vrátane umývania lakovacieho agregátu je v podstate štandardom a taktiež automatické dávkovanie laku. Umiestnenie medzi sušením je variabilné, ale štandardne postačí jedna lampa vo vykladači. O meranie na pulte ErgoTronic, ktorý disponuje najnovším ovládacím systémom TouchTronic, sa stará ErgoTronicColorDrive + Lab.

O najnovších UV technológiách sme už písali v článku o Tlačiarni Kubík v Námestove, kde je inštalovaná tiež Rapida 75PRO. S radosťou potvrdzujeme, že výhody v zrýchlení výrobného procesu vďaka takmer nulovým prestojom pri tlači líc – rub, spracovateľnosti širokého spektra materiálov, čistote celkovej prevádzky tlačiarne (žiaden prášok) a tým pádom v znížení nákladov na údržbu knihárskych zariadení a samotného stroja vo veľkej miere eliminujú vysokú cenu LED UV farieb.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore