∷ Z aktuálneho vydania

Blog Design & Paper od spoločnosti Europapier je späť s novým, moderným vzhľadom!

Náš blog Design & Paper bol spustený v roku 2012, aby sme vytvorili interaktívny priestor pre všetky témy súvisiace s dizajnom a papierom. Cieľom bolo zdieľať našu vášeň pre krásny dizajn, dizajnové papiere a tlač so všetkými milovníkmi papiera. Blog tiež slúži ako interaktívna platforma pre dizajnérov, umelcov, ilustrátorov, vydavateľstvá a tlačiarne, kde sa záujemcovia môžu podeliť o svoju prácu s ostatnými.
„Cítili sme potrebu zmeniť vizuálny vzhľad podľa súčasných trendov a teraz nastal ten správny čas. Chceli sme obnoviť vzhľad blogu a zároveň zachovať obsah, teda vášeň pre dizajn a papier, ktorá stojí v centre celého projektu. A tak začal krásny proces spájania sa ako tímu a prehodnocovanie všetkého od nuly, aby sme to urobili čo najlepšie a najpútavejšie pre užívateľov,“ uviedla Sandra Schmidt, Business Lead Design, Europapier International AG.

V čom je súčasný blog Design & Paper iný?

Odstúpili sme od tradičného rozloženia blogu s nekonečným rolovaním a pristúpili k usporiadanému dizajnu „mriežok“. Naším cieľom bolo zlepšiť funkčnosť a zároveň vytvoriť čistý, moderný dizajn, kde sú zvýraznené obrázky. S prehľadným a organizovaným usporiadaním
má užívateľ veľký výber možností obsahu – či už ide o vyhľadávanie konkrétnych informácií alebo chce len získať inšpiráciu. Myšlienka posunutia dizajnu k „mriežkam“ vznikla paradoxne z tlačovín, ako majú časopisy a noviny zobrazený obsah. Rovnako bola pre nás dôležitá funkčnosť web stránky, minimalistický vzhľad a využívanie animácií. Nový dizajn nás inšpiroval aj k návratu k nášmu originálnemu logotypu, ktorý kombinuje výrazný Sans-serif s ľahším Serif ampersandom.
Zároveň sme zjednodušili a zaktualizovali náš súčasný obsah, kde sme znížili počet kategórií a zaviedli nové. V rámci nových kategórií PAPER, PRINTING+FINISHING môžu čitatelia získať cenné know-how od špecialistov a inšpirovať sa! PUBLISHING je tiež novou, pútavou kategóriou, kde sa používatelia dostanú do kontaktu s najnovšími vydaniami kníh a časopisov, ochutnajú novinky knižného dizajnu
a skúsenosti z prvej ruky s kreativitou vo svete publikovania, od obalu až k obsahu.

Možnosti reklamy

Blog Design & Paper teraz ponúka aj reklamné možnosti šité na mieru nášmu publiku. Na úvodnej stránke sú pre tieto účely k dispozícii dva reklamné bannery. Ide o novú funkciu pre akýkoľvek produkt alebo službu určenú pre grafických dizajnérov, ilustrátorov, fotografov, kreatívne agentúry, umelcov, pretože práve tí tvoria hlavné cieľové publikum.
Blog Design & Paper, ktorý je iniciatívou skupiny Europapier, predstavuje otvorenú platformu, na ktorú pozývame a povzbudzujeme všetkých, aby posielali svoje projekty na zverejnenie! Tešíme sa na zdieľanie a šírenie vašej práce s našou komunitou kreatívcov!

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore