Edície 2015

Brilantné farby prírody

 

 

Medzinárodná skupina Mondi zameraná na výrobu obalov a papiera spustila novú kampaň pod názvom Naša inšpirácia: brilantné farby prírody. Predstavuje ideálne prepojenie reprodukcie farieb papiera Color Copy a záväzku skupiny Mondi voči trvalej udržateľnosti.

Zachyťte brilantné farby prírody

Od 1. septembra do 15. novembra 2015 Mondi organizuje fotosúťaž, v rámci ktorej sú súťažiaci vyzvaní, aby nahrali svoje najlepšie fotografie zo života zvierat vo voľnej prírode, aby sa podelili o momenty zachytenia žiarivých farieb prírody. Exotické ryby v oceánoch, obojživelníky s výrazným sfarbením na zastrašenie predátorov, alebo žiarivé krídla motýľov sú len malým množstvom príkladov hypnotizujúcich farieb a vzorov, ktoré môžeme nájsť v prírode a ktoré sú inšpiráciou grafických dizajnérov.

„Vynikajúca reprodukcia farieb na papieri Color Copy umožňuje mať tieto úžasné obrázky a spomienky nielen v našich mysliach, no vďaka tomuto papieru ich máme možnosť zhmotniť a podeliť sa tak s nimi aj s ostatnými a ukázať ich ďalej aj budúcim generáciám. Cieľom našej novej kampane je zdôrazniť bezkonkurenčnú reprodukciu farieb papiera Color Copy, ako aj náš každodenný záväzok voči trvalej udržateľnosti,“ vysvetľuje Johannes Klumpp, marketingový a obchodný riaditeľ divízie Mondi Uncoated Fine Paper, Europe and International. Ceny získa desať najlepších fotografií súťaže s papierom Color Copy, ktoré si verejnosť zvolí na online platforme pomocou hlasovania. Odborná porota spomedzi týchto desiatich finalistov vyberie jedného víťaza, ktorého fotografia sa zároveň stane súčasťou novej kampane Color Copy „Naša  inšpirácia: brilantné farby prírody“. Prvou cenou bude foto safari so sprievodcom do Juhoafrickej republiky, krajiny s najpozoruhodnejšími prírodnými úkazmi a sídlom skupiny Mondi.

Jedna značka – široké spektrum aplikácií

Uvedením na trh v roku 1989, bol papier Color Copy celosvetovo prvým papierom, ktorý bol špeciálne vyvinutý na použitie na systémoch farebnej digitálnej a laserovej tlače. V súčasnosti je aj naďalej voľbou číslo jeden medzi značkami papierov pre farebnú laserovú tlač. Papier má certifikáciu FSC ®  a je CO2  neutrálny a stal sa štandardom pre brilantné tlačové výsledky, predovšetkým v zmysle jasnej reprodukcie farieb a osvedčenej priechodnosti papiera, pričom zároveň poskytuje maximálnu produktivitu tlačiarenského stroja a predstavuje úsporu nákladov súvisiacu s jeho údržbou.

Škála farieb – farby ožívajú

Buyers Lab (BLI), popredné nezávislé laboratórium testujúce kancelárske produkty, testovalo papier Color Copy na celkom 11 rôznych tlačových zariadeniach. „V skutočnosti ide o miliardy farieb viditeľných naším okom,“ povedal Martin Soane, riaditeľ európskej pobočky laboratória Buyers Lab. „Na ich reprodukciu polygrafický priemysel tradične mieša zelenomodrú, purpurovú, žltú a čiernu (CMYK). V závislosti od typu tlačiarenského zariadenia a typu papiera, existujú určité obmedzenia v reprodukovaní presných farieb – nazvanom farebný gamut. V rámci testu laboratória BLI sme s papierom Color Copy vyrábanom v Mondi dosiahli na 11 rôznych laserových a atramentových tlačiarňach veľmi dobrý lesk a hustotu a počas celého testu dosahoval tento papier vynikajúci farebný gamut,“ dodal.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore