∷ Z aktuálneho vydania

BUDÚCNOSŤ JE V UDRŽATEĽNOSTI

Podľa najnovšej správy OECD vzrástla od roku 2000 globálna produkcia plastov viac ako dvojnásobne a o rovnaký objem sa zvýšilo aj množstvo plastového odpadu. Hoci sa odvetvie vizuálnej komunikácie podieľa na celkovo vyprodukovanom množstve plastov len 1%, svoj podiel na znečisťovaní prostredia si uvedomuje a urýchľuje svoju transformáciu v prospech udržateľných alternatív.

Antalis, ako popredný svetový distribútor produktov pre podporu vizuálnej komunikácie sa postavil do čela tejto transformácie a verejne sa zaviazal, do roku 2030, zvýšiť podiel environmentálne zodpovedných produktov vo svojom portfóliu na min. 75%. Okrem toho, ako prvý zaviedol zrozumiteľný a prehľadný systém hodnotenia environmentálnej zodpovednosti produktov na báze plastu. Green Star System pre vizuálnu komunikáciu uľahčuje spotrebiteľom orientáciu v širokej ponuke produktov a zrozumiteľným spôsobom ich vedie k voľbe alternatív šetrnejších k životnému prostrediu. Antalis je presvedčený, že ak pomôže spotrebiteľom lepšie pochopiť skutočný rozdiel medzi typmi použitých materiálov bude pre nich prirodzené prejsť na ekologickejšie alternatívy.

Najširší a najkompletnejší rad materiálov pre vizuálnu komunikáciu.

Udržateľné alternatívy bez kompromisov v oblasti kvality a tlačových výkonov
sú dnes dostupné pre väčšinu veľkoformátových aplikácií. V ponuke Antalis sú združená pod vlastnou značkou Coala. Coala je jediný rad na trhu, ktorý pokrýva média pre takmer všetky oblasti vizuálnej komunikácie a zároveň garantuje ich konzistentnú kvalitu a globálnu dostupnosť.
Príkladom udržateľnej alternatívy ku konvenčným PVC a vinylovým samolepkám je Coala Paper Stick R, inovatívna papierová samolepka s certifikáciou FSC a odstrániteľným lepidlom, vhodná pre UV aj latexovú tlač.

Coala oslavuje desať rokov
Značka Coala tento rok oslávila svoje desiate výročie. Od celoeurópskeho uvedenia na FESPA 2012 v Madride sa sortiment Coala výrazne rozrástol a etabloval ako špeciálna značka pre veľkoformátovú tlač s viac ako 10 000 zákazníkmi v celej Európe. Desať rokov Coala – to je desať rokov neustálych inovácií a 200 prémiových produktov pre dizajn a značenie.

TOP 5 OBLASTÍ VYUŽÍVANIA MATERIÁLOV COALA

Coala Textile – Závesy, vlajkoviny, tienenie a zatemňovanie alebo textílie tlmiace hluk… kompletný sortiment potlačiteľných textílií pre interiérové aj exteriérové aplikácie.
Coala WallDesign – Najširší sortiment tapiet z rôznych materiálov a štruktúr, ktoré oživia každý interiér.
Coala Coversafe™ – Inovatívne samolepiace fólie s revolučnou antimikrobiálnou technológiou. Eliminujú až 99,9% vírusov a baktérií čo z nich robí veľmi účinnú ochranu, aj proti Covid-19.

Coala Interior Film – Dekoračný laminát, ponúka 650 jedinečných vzorov a farieb s veľmi realistickými textúrami, ktoré sa dajú ľahko aplikovať na väčšinu povrchov.
Coala Windows Decor – Najnovší prírastok v rodine Coala tvorí kolekcia samolepiacich okenných dekoratívnych fólií ponúkaných v širokej škále originálnych designov, harmonických farebných paliet a povrchových úprav. Pôsobí ako ochrana súkromia a zároveň má schopnosť vizuálne dotvoriť priestor. Coala Windows Decor je vysoko nákladovo efektívne riešenie na poskytovanie nových pohľadov na súkromie, či už ide o obchodné priestory alebo súkromné miestnosti.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore