∷ Z aktuálneho vydania

Cambium plate mounting sleeves

PP 5/2022

Firma Böttcher bude v roku 2025 oslavovať svoje 300. výročie. Za túto dlhodobú existenciu prechádzala nemecká firma s hlavným sídlom v Kolíne nad Rýnom rôznymi fázami – od značného poklesu obratov až po fázy výraznej expanzie. Momentálne je firma vo fáze celosvetového rastu. Samozrejme, na niektorých trhoch je pokles, ale na iných je zase výrazný rast obratov. Základom úspechu je však neustále hľadanie nových príležitostí a produktov.

Takouto príležitosťou na rast je i produkt Cambium Plate Mounting Sleeves. Je to montážny sleeve, na ktorý sa za pomoci obojstrannej lepiacej pásky nalepujú fotopolymerové štočky. Cambium je vrchná polyuretánová vrstva, ktorá je extrémne odolná. Je podobná plastu a jej tvrdosť je 85 Shore D. Názov výrobku je odvodený od kmeňa stromu – Cambiová vrstva buniek je rastúca časť kmeňa, ktorá každoročne produkuje novú kôru. Zo stromom má však výrobok v skutočnosti len málo spoločné a jedinou spoločnou črtou sú rôzne vrstvy produktu. Podľa hrúbky steny existujú tri základné druhy produktu Cambium. Pokiaľ je hrúbka steny do troch milimetrov, používa sa laminátová dutinka a vrstva

Cambium. Pri hrúbke steny do šiestich milimetrov sa používa laminátová dutinka, kompresibilná vrstva a vrstva Cambium. Pokiaľ je hrúbka steny od šiestich milimetrov, používa sa laminátová dutinka, kompresibilná vrstva, vrstva polyuretánovej peny a vrstva Cambium. Takýto montážny sleeve môže mať hrúbku i niekoľkých centimetrov, v závislosti od priania a požiadaviek zákazníka. Súčasťou objednávky je i objednávací protokol. V ňom je požadovaný vnútorný priemer, vonkajší priemer, tvar zámku a tvar montážnej rysky. Na vypočítanie správneho vonkajšieho priemeru sa používa špeciálny vzorec. Treba vedieť požadovanú dĺžku tlače, hrúbku lepiacej pásky a hrúbku štočku.

Celý tento produkt vyžaduje vysokú presnosť výroby a zákazníci očakávajú i dlhú životnosť. Práve vrchná vrstva Cambium je veľmi odolná polyuretánová vrstva, ktorá je odolná proti opotrebovaniu. Pokiaľ je produkt hrubostenný, je dôležitá celková nízka hmotnosť vďaka použitiu špeciálnej tvrdej polyuretánovej peny. Je dôležité, aby sa na povrch produktu jednoducho montovala a demontovala lepiaca páska. A v konečnom dôsledku, musí mať špeciálna viacvrstvová štruktúra vysokú rozmerovú stabilitu.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore