Tlačové správy - Polygrafia

Canon ponúkne návštevníkom veľtrhu FESPA 2018 nové cesty k rastu ich podnikania

BRATISLAVA, 6. apríla 2018 – Canon predstaví v rámci veľtrhu FESPA 2018 (stánok A40/B40 v hale 3.2) nové možnosti rastu podnikania, ktoré prinášajú výrobcom grafiky komplexné veľkoformátové produkčné riešenie. Či už ide o rozšírenie do nových oblastí použitia alebo optimalizácie existujúcej produkcie. Veľtrh sa koná na berlínskom výstavisku od 15. do 18. mája 2018.

Spoločnosť Canon na tohtoročnom veľtrhu FESPA predstaví svoju zatiaľ najrozsiahlejšiu expozíciu a ukáže široké spektrum riešení roll-to-roll aj flatbed tlače, rezanie a automatizáciu workflow. Ponúkne ale aj konkrétne inšpiratívne príklady rozmanitých možností využitia, ktoré otvárajú technológie a tlačové médiá spoločnosti Canon – od tradičnej tlače reklamných materiálov a rôznych foriem značenia až po tlačené dekorácie a personalizované obaly.

Mark Lawn, riaditeľ Graphic & Communications Group spoločnosti Canon Europe vysvetľuje: „Vďaka našej širokej základni zákazníkov po celom svete máme skvelý prehľad o tom, aké výzvy a príležitosti majú v súčasnosti dodávatelia grafických produktov a služieb. Sme preto schopní identifikovať dve dôležité cesty k úspechu, ktorými sa naši zákazníci môžu vydať. Niektorí môžu pre posilnenie svojho podnikania využiť rozšírenie ponuky produktov a služieb. Môžu ponúknuť nové spôsoby použitia a preniesť svoje aktivity do nových oblastí trhu, akými sú napríklad interiérová dekorácia alebo výroba obalov. Iní sa zase môžu rozhodnúť, že sa budú sústrediť na optimalizáciu prevádzkových nákladov a výnosov tým, že vyvinú inovatívne obchodné modely alebo investujú do optimalizácie výroby a navýšenia kapacity. Vďaka detailnej znalosti súčasných podmienok na trhu dokáže Canon pomôcť svojim zákazníkom nájsť vhodné príležitosti, zvoliť správny smer a poskytuje neutíchajúcu podporu, keď sa na cestu rozvoja svojho biznisu vydajú. Úspech podporujú nielen naše neustále technické inovácie, ale aj motivácia a jasná vízia toho, ako môžu naši zákazníci ďalej zdokonaľovať svoje obchodné aktivity, alebo dokonca zmeniť svoje podnikanie.“

Či už prídu na veľtrh FESPA 2018 návštevníci akéhokoľvek zamerania, môžu sa v rámci expozície spoločnosti Canon inšpirovať najnovšími technologickými novinkami a ukážkami rôznych realizácií. Hlavným lákadlom expozície bude roll-to-roll tlačiareň Océ Colorado 1640, ktorá stavia na revolučnej technológii Canon UVgel. Hneď dva stroje predvedú v akcii výnimočnú produktivitu a univerzálnosť týchto tlačiarní z pohľadu tlačových médií pre najrôznejšie aplikácie. Tie siahajú od vysoko kvalitných dekorácií pre domáce aj obchodné využitie až po samolepky s near-line dokončovaním s využitím technológie firmy Fotoba, partnera spoločnosti Canon.

O tlačiarni Océ Colorado 1640 sa veľa hovorilo už pri jej predstavení na veľtrhu FESPA 2017. Od tej doby dokázala premeniť svet roll-to-roll tlače už u stoviek dodávateľov profesionálnych grafických produktov a služieb na celom svete. Mnohí z nich sa o svoje skúsenosti podelia s návštevníkmi veľtrhu FESPA. K videniu bude aj množstvo grafických a dekoratívnych riešení, ktoré už vďaka tlačiarni Colorado vytvorili rôzni používatelia. Návštevníci sa budú môcť sami presvedčiť o tom, ako by mohli vlastnosti technológie Canon UVgel rozšíriť možnosti ich podnikania.

K ďalším predstavovaným roll-to-roll tlačiarňam od spoločnosti Canon bude patriť jednoprechodová atramentová tlačiareň Océ ColorWave 910 s inline skladacou jednotkou, ktorá nájde uplatnenie v oblasti architektúry, strojárstva a stavebníctva aj pri tlači plagátov. Océ ColorWave 700 zase predvedie svoju všestrannosť pri tlači na natierané i nenatierané tlačové materiály – od plagátov, cez bannery až po tapety. Tlačiarne imagePROGRAF PRO-4000 a TX4000 predvedú produkciu špičkových fotografií a umeleckých výtlačkov, vodeodolných POS materiálov či plagátov. Súčasťou stánku bude ukážka nových vodeodolných médií od spoločnosti Canon určených pre vonkajšie použitie.

V zóne stánku Canon venovanej flatbed tlači návštevníci nájdu modely 1280GT a 6170XTS z úspešnej série Océ Arizona. Na tlačiarni Océ Arizona 6170XTS bude predvádzaná optimalizácia workflow zahŕňajúca tlač a rezanie na vysoko presných automatizovaných plotroch Océ ProCut G3 XL-3200, ktoré umožňujú výrobu malosériových obalov.

Tlačiareň Océ Arizona 6170 bude hrať ústrednú úlohu aj v ďalšom predstavení, kde naplno ukáže schopnosť spoločnosti Canon integrovať špičkové technologické riešenia, ktoré u zákazníka skutočne maximalizujú efektivitu produkcie. Táto tlačiareň bude začlenená do robotizovaného workflow s využitím technológie od Rolan Robotics, partnera spoločnosti Canon, ktorá optimalizuje umiestnenie nepotlačených médií na flatbed a následný prenos potlačených položiek na stolový rezací ploter. Workflow bude kopírovať reálne použitie u skutočného zákazníka, firmy Van Vliet Printing z Holandska. Progresívne zmýšľajúci používateľ tlačiarne Océ Arizona sa spojil so spoločnosťami Canon a Rolan Robotics, aby dosiahol najvyššiu úroveň automatizácie pri tlači na doskové materiály vďaka flatbed tlačovým strojom.

Veľtrh FESPA 2018 bude tiež prvou príležitosťou v Európe, kde budete môcť vidieť nové tlačové riešenie vrstvenej tlače od Canon pre rad Océ Arizona, ktoré zákazníkom umožnia dodať textúrované efekty dekoratívnym produktom, prototypom obalov a značeniam. Toto riešenie ponúkne vysokú pridanú hodnotu a rozšíri tak možnosti, ako sa odlíšiť od konkurencie.

Návštevníci stánku Canon sa taktiež dozvedia, ako môžu doplniť svoju flotilu veľkoformátových technológií o maloformátové riešenia, medzi ktoré patrí rad Canon imagePRESS C850. Na veľtrhu bude možné vidieť jej využitie pre tlač baliarenských aplikácií (vrátane malosériovej produkcie na skladačkovú lepenku) a pre tlač merkantílií a dokumentov na podporu zákazníckej komunikácie. Atramentová produkčná tlačiareň pre tlač fotografií DreamLabo 5000 v kombinácii s finišerom Canon FlatSpread FS-500 sa predstaví dodávateľom grafických tlačových produktov a služieb, ktorí si mnohokrát potláčajú tovar sami.

Okrem týchto možností využitia, ktoré budú na stánku k videniu naživo, si návštevníci budú môcť prejsť expozíciu „domov-ulica-obchod“, ktorá priblíži úlohu cielenej komunikácie so zákazníkom, úlohu reklamnej grafiky a dekorácií pri rozsiahlej ceste zákazníka konceptuálnou kampaňou kozmetickej značky „Elemental“. Prostredie „obchodu“ predstaví možnosti riešenia, ako je vinylová podlaha, nástenné dekorácie, obaly, vitríny a regály. Výstavné priestory znázorňujúce „domov“ zase predstavia laminátové podlahy, nábytok, tapety alebo keramické dlaždice.

Mark Lawn dodáva: „Kampaň Elemental sme od veľtrhu FESPA 2017 ďalej rozšírili, aby sme prakticky ukázali, ako tlačené aplikácie všetkých formátov podporujú úspech uvedenia novej značky na trh; od prvých kontaktov so zákazníkmi u nich doma, cez budovanie povedomia zákazníkov o značke pomocou reklamy inteligentne integrovanej do exteriéru až po zavŕšenie kampane formou podmanivého zážitku zo značkového maloobchodu – od dekorácií po obaly. V kombinácii s technológiami, ktoré na veľtrhu FESPA 2018 predstavíme, ide o veľmi účinný spôsob, ako zákazníkom ukázať veľa nových spôsobov zvyšovania pridanej hodnoty pri realizácii priania klientov a zároveň im pomôcť zostať v obraze, pokiaľ ide o podporu viditeľnosti a vnímanie značky naprieč trhom.“

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore