Tlačové správy - Polygrafia

Canon predstavuje vysokovýkonný a univerzálny objektív pre profesionálnych fotografov špecializujúcich sa na šport či divokú prírodu

Canon dnes dopĺňa svoju kolekciu vysokovýkonných supertelefotoobjektívov o novú kategóriu a predstavuje model EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1.4x  – nový prírastok do uznávanej série Canon L. EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1.4x disponuje flexibilným rozsahom zaostrenia 200 – 400 mm s pevnou clonou f/4, štvorkrokovým optickým stabilizátorom obrazu a – vôbec prvýkrát v kategórii komerčne dostupných objektívov – vstavaným 1,4x telekonvertorom. Kombinácia týchto vlastností robí z nového objektívu všestranný nástroj pre profesionálnych fotografov špecializujúcich sa na šport či zábery divokej prírody. Robustná konštrukcia zo zliatiny horčíka, ekologické vlastnosti a špeciálna povrchová vrstva prispievajú k dobrej prenosnosti objektívu – optické technológie najvyššej kvality sa postarajú o mimoriadne výsledky aj v najtvrdších podmienkach.

Špičkové optické technológie vás priblížia k centru diania

Dosah objektívu EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1.4x podstatne zvyšuje interný 1,4x telekonvertor (extender), ktorý sa zapína a vypína jediným posunom páčky. Výsledkom je ohnisková vzdialenosť 280 až 560 mm, vďaka ktorej sa fotografi dostanú ešte bližšie k snímaným objektom. Optická sústava objektívu je zárukou najvyššej obrazovej kvality: obsahuje fluoritové optické členy aj členy s ultranízkym rozptylom (UD), ktoré minimalizujú chromatickú aberáciu a rozmazanie farieb. Pokročilá antireflexná povrchová vrstva SubWavelength Structure Coating (SWC) a vrstva Super Spectra Coating potláčajú výskyt tieňov a odleskov na snímkach. Vďaka použitiu najnovších optických technológií nemá uplatnenie integrovaného telekonvertora vplyv na výslednú obrazovú kvalitu.

Pevná clona f/4 umožňuje používanie rýchlych expozičných časov na zachytenie rýchleho pohybu alebo pri fotografovaní v zhoršenom osvetlení. Nový optický stabilizátor obrazu poskytuje výhody 4-krokovej stabilizácie, zatiaľ čo „Režim 3“ uplatní stabilizáciu obrazu len v momente expozície. Fotografi tak môžu sledovať rýchlo sa pohybujúci objekt bez nadmerného využívania stabilizácie, ktorá by inak kompenzovala pohyb fotoaparátu. Táto funkcia je ideálna pre športových fotografov, ktorí majú obvykle na zachytenie objektu len zlomok sekundy.

Výkonné a flexibilné zaostrovanie

Objektív EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1.4x je vybavený revolučným ultratichým motorčekom prstencového typu (USM) z dielne Canon, ktorý poskytuje rýchle a tiché automatické zaostrovanie. Pre fotografov, ktorí chcú mať nad zaostrovaním väčšiu kontrolu, je tu plne manuálne doostrovanie – môžu tak kedykoľvek počas automatického zaostrovania (AF) uplatniť i manuálne nastavenie. Režim Power Focus (PF) zvyšuje univerzálnosť použitia objektívu počas záznamu filmov fotoaparátmi EOS-1D C alebo EOS-1D X. Umožňuje totiž dosiahnuť presné predvolené zaostrenie (tzv. pull-focus) v jednej z dvoch rýchlostí – jednoduchým otočením ovládača, ktorým sa vyvolá nastavené zaostrenie na predvolenú vzdialenosť.

Prvotriedny dizajn pre potreby profesionálov

Objektív EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1.4x bol navrhnutý pre potreby profesionálov s cieľom dosiahnutia špičkovej obrazovej kvality a univerzálneho rozsahu zoomu. Dizajn prvotriednej kvality tak skvele odráža prednosti uznávanej série objektívov Canon L.

Konštrukcia z odolnej zliatiny horčíka zaisťuje, že aj napriek zahrnutiu 1,4x telekonvertora má nový objektív podobnú hmotnosť ako objektívy s porovnateľnou ohniskovou vzdialenosťou. Fluórová povrchová vrstva na predných a zadných optických členoch znižuje priľnavosť nečistôt k objektívu a jeho odolnosť voči prachu i vode fotografom umožní snímať aj v náročných prírodných podmienkach. Vďaka kombinácii vynikajúceho optického výkonu, univerzálneho použitia, nízkej hmotnosti a odolnej konštrukcii sa tento objektív stane nenahraditeľnou súčasťou výbavy mnohých profesionálnych fotografov so špecializáciou na šport či divokú prírodu.

Základné charakteristiky objektívu EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1.4x:

  • Integrovaný 1,4x telekonvertor na dodatočné priblíženie, kedykoľvek ho potrebujete
  • Štvorkrokový stabilizátor obrazu zlepšuje výsledky v slabom osvetlení
  • Vysokokvalitné fluoritové optické členy
  • Rýchly AF s technológiou USM
  • Robustný dizajn umožňuje používanie aj v najnáročnejších podmienkach

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore