Tlačové správy - Polygrafia

Canon rozširuje kolekciu domácich a kancelárskych tlačiarní PIXMA o päť nových modelov

Canon obohacuje svoju kolekciu tlačiarní a multifunkčných zariadení PIXMA uvedením piatich nových modelov – PIXMA iP8750, iX6850, MX475, MX535 a iP2850. Canon tak aktualizuje ponuku domácich a kancelárskych zariadení, a zároveň predstavuje dve nové tlačiarne A3+ tlačiarne pre používateľov s náročnejšími požiadavkami. Štýlové tlačiarne Canon PIXMA s jednoduchou obsluhou sú určené pre zákazníkov, ktorí hľadajú bohatú škálu možností tlače, vrátane tlače fotografií v kvalite fotolabu a tlače obchodných dokumentov.

Špičková A3+ tlačiareň pre fotografických nadšencov: PIXMA iP8750
Nový prírastok do kolekcie, model PIXMA iP8750, je ideálny pre foto nadšencov, ktorí sa chcú posunúť na vyššiu technologickú úroveň a chystajú sa tlačiť nádherné fotografie v domácom prostredí. Súčasťou tlačiarne iP8750 je systém šiestich atramentov, ktorý obsahuje aj samostatný zásobník so sivým atramentom. Výsledkom je mimoriadne kvalitná reprodukcia farieb a hladké prechody na čiernobielych výtlačkoch. O vynikajúce vykreslenie detailov sa starajú kvapôčky atramentu s objemom 1 pl a rozlíšenie tlače až 9600 dpi. Model iP8750 zvládne bezokrajovú tlač fotografií a dokumentov až do formátu A3+ rýchlosťou (podľa ISO ESAT) 14,5 sním./min. čiernobielo a 10,4 sním./min. farebne. Fotografiu formátu A3 dokáže vytlačiť približne za 2 minúty.

PIXMA iP8750 sa pýši množstvom možností pripojenia, vrátane podpory Wi-Fi, Google Cloud Print a Apple AirPrint™, čo zjednodušuje tlač z rôznych typov zariadení. Po stiahnutí aplikácie Canon PIXMA Printing Solutions si navyše používatelia môžu pri tlači fotografií vyberať z rôznych formátov a typov papiera priamo zo svojho smartfónu či tabletu. Tlačiareň iP8750 je vybavená aj funkciou Priama potlač diskov s množstvom predvolených šablón.

Vysokovýkonná tlačiareň pre domáce kancelárie: PIXMA iX6850
Vysokovýkonná A3+ tlačiareň PIXMA iX6850 je ideálna na rýchlu veľkoformátovú tlač dokumentov, plagátov a fotografií a nahrádza súčasný model iX6550. Tlačiareň iX6850 disponuje možnosťami pripojenia vhodnými na prácu v domácnosti aj v kancelárii, dá sa pripojiť k sieti Ethernet aj Wi-Fi. Je tiež kompatibilná s aplikáciami Canon PIXMA Printing Solutions, Google Cloud Print a Apple AirPrint™, takže používatelia môžu v prostredí domácej kancelárie jednoducho tlačiť z inteligentných zariadení, ako sú tablety alebo smartfóny.

Model iX6850 dokáže bez problémov spracovať aj veľké objemy tlače a produkuje mimoriadne kvalitné dokumenty s výraznou grafikou a nádherné fotografie v kvalite fotolabu – vďaka systému piatich atramentov, ktorého súčasťou je čierny atrament na báze pigmentu aj farebné atramenty na báze farbiva. Zariadenie iX6850 tlačí dokumenty A4 vysokou rýchlosťou 14,5 sním./min. čiernobielo a 10,4 sním./min. farebne (podľa ISO ESAT). Prístup k softvéru Canon Solutions Templates umožňuje jednoduchú tvorbu plagátov a obchodných dokumentov. Podpora voliteľnej čiernej kazety XXL typu PGBK dovoľuje používateľom iX6850 vytlačiť až približne 1000 strán , čo zvyšuje produktivitu a znižuje počet výmen atramentových zásobníkov.

Vyššia produktivita domácej kancelárie: PIXMA MX475 a PIXMA MX535
Nové multifunkčné zariadenia PIXMA MX475 a MX535 ponúkajú vysokú produktivitu a prepracovaný softvér pre domáce kancelárie – disponujú funkciami tlače, kopírovania, skenovania a faxu. K urýchleniu bežných kancelárskych úkonov prispievajú možnosti viacstranového kopírovania a skenovania – pomocou vysokorýchlostného 30-stranového automatického podávača dokumentov. To umožňuje efektívne archivovanie dokumentov. Obojstranná tlač modelu MX535 navyše znižuje spotrebu papiera.

Bohatá škála možností pripojenia počas tlače, vrátane podpory aplikácií Canon PIXMA Printing Solutions, Google Cloud Print a Apple AirPrint™, umožňuje bezdrôtovú tlač v kancelárii aj mimo nej, z tabletu či zo smartfónu. MX535 navyše poskytuje prístup k službe Canon PIXMA Cloud Link, vďaka ktorej môžu používatelia tlačiť fotografie a dokumenty prostredníctvom cloudových služieb typu Evernote™ a Dropbox™ zo svojich inteligentných zariadení. Zariadenia MX475 a MX535 tiež ponúkajú režim prístupového bodu (Access Point Mode), ktorý umožňuje bezdrôtovú tlač bez potreby pripojenia k sieti Wi-Fi.

Tieto nové modely dopĺňajú kolekciu menších podnikových tlačiarní Canon, do ktorej patria aj laserové zariadenia Canon i-SENSYS.

Efektívna domáca tlač: PIXMA iP2850
Canon predstavuje efektívnu a kompaktnú tlačiareň PIXMA iP2850 pre domácich používateľov, ktorá nahrádza súčasný model iP2700 a je určená na každodenné používanie. Vyznačuje sa elegantným, kompaktným dizajnom, takže je ideálna pre domácich používateľov s nedostatkom voľného miesta alebo pre študentov, ktorí hľadajú tlačiareň vhodnú na malý písací stôl. Model iP2850 produkuje kvalitné dokumenty s ostrým textom a vysokokvalitné fotografie s prirodzeným vzhľadom. Stará sa o to technológia atramentových kaziet Canon FINE, ktorá kombinuje pigmentový čierny atrament s atramentmi na báze farbiva.

Funkcia automatického vypínania pomôže majiteľom iP2850 šetriť energiu v domácnosti – tlačiareň sa automaticky vypne, keď sa určitý čas nepoužíva. Funkcia automatického zapínania potom tlačiareň zapne, keď potrebujete opäť tlačiť. Tichý režim zas podstatne znižuje prevádzkový hluk, takže dosiahnete takmer nehlučnú tlač v domácom prostredí.

 Úsporná tlač vo vysokej kvalite
Všetkých päť nových tlačiarní PIXMA umožňuje používanie XL zásobníkov, ktoré sú väčšie a úspornejšie než štandardné zásobníky, takže používatelia vytlačia viac za menej peňazí. Model iX6850 navyše disponuje aj voliteľným XXL zásobníkom s pigmentovým čiernym atramentom, ktorý umožní tlač až 1 000 strán dokumentov formátu A4 bez potreby výmeny atramentu . Oba zásobníky, XL aj XXL, ponúkajú úsporu nákladov o 30 až 50 percent na stranu v porovnaní so štandardnými zásobníkmi.

Kreativita stlačením jediného tlačidla
Súčasťou všetkých nových tlačiarní PIXMA je tiež prvotriedny softvér My Image Garden z dielne Canon – komplexná platforma zahrňujúca všetky aplikácie pre tlačiarne Canon PIXMA do jediného rozhrania s jednoduchým ovládaním. Používatelia tak získajú bezproblémovú navigáciu medzi funkciami tlače a skenovania.

Základné charakteristiky modelu PIXMA iP2850:

• Kompaktná tlačiareň
• Možnosť použitia XL zásobníkov
• Automatické zapínanie a vypínanie
• Tichý režim
• My Image Garden

 Základné charakteristiky modelu PIXMA MX475:

• Tlač, kopírovanie, skenovanie, fax
• Bezdrôtové pripojenie
• ADF na 30 listov
• Mobilná tlač a skenovanie
• Možnosť použitia XL atramentových zásobníkov
• Podpora Google Cloud Print a Apple AirPrint™

 Základné charakteristiky modelu PIXMA MX535:

• Tlač, kopírovanie, skenovanie, fax, cloud
• Bezdrôtové pripojenie
• ADF na 30 listov
• Obojstranná tlač
• Možnosť použitia XL atramentových zásobníkov
• Mobilná tlač a skenovanie
• Podpora Google Cloud Print a Apple AirPrint™
• PIXMA Cloud Link

 Základné charakteristiky modelu PIXMA iX6850:

• Kancelárska A3+ tlačiareň
• Päť samostatných atramentových zásobníkov
• Bezdrôtové a LAN pripojenie
• Mobilná tlač
• Voliteľné atramentové zásobníky XL a XXL

Základné charakteristiky modelu PIXMA iP8750:

• Fotografická A3+ tlačiareň
• Šesť samostatných atramentových zásobníkov, vysokokvalitné čiernobiele výtlačky
• Bezdrôtové pripojenie
• Kvalita fotolabu
• Možnosť použitia kaziet XL
• Priama potlač diskov

Zdroj: tlačová správa, Canon Slovakia

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore