Tlačové správy - Polygrafia

Canon rozširuje tvorivé možnosti používateľov uvedením nových videokamier XA25, XA20, LEGRIA HF G30

Canon rozširuje svoju ponuku videokamier o tri prvotriedne kompaktné modely pre profesionálov aj amatérskych video nadšencov.  Dva nové profesionálne modely série X – XA25 a XA20 – sú kombináciou úplne nového, vysokovýkonného zobrazovacieho systému s profesionálnymi zvukovými a Wi-Fi konektormi v prístroji s univerzálnym a kompaktným dizajnom, ktorý sa pohodlne zmestí do ruky. Nová LEGRIA HF G30 sa pýši rovnako pokročilým zobrazovacím systémom a dizajnom optimalizovaným pre nadšených amatérskych filmárov či študentov filmu.

Tieto modely boli vyvinuté použitím prvotriednych zobrazovacích technológií spoločnosti Canon a disponujú výkonnými funkciami, ktoré sú zárukou vynikajúcej kvality a bezproblémového ovládania. Video systém Canon HD sme kompletne prepracovali – od objektívu cez obrazový snímač až po procesor – a výsledkom je nová výkonnostná úroveň zobrazovania. Množstvo pokročilých funkcií a možností pripojenia robí nové videokamery ideálnymi na profesionálne aj amatérske využitie – hodia sa rovnako na záznam aktuálneho spravodajstva aj na tvorbu dokumentárnych filmov či záznamy svadieb.

Pokročilý systém videa Canon HD, prvotriedna optika

Modely XA25, XA20 a LEGRIA HF G30 ťažia z úplne nového zobrazovacieho systému, ktorý bol navrhnutý s cieľom poskytovania vynikajúcej obrazovej kvality a univerzálneho použitia. Prevratný širokouhlý objektív s 20x zoomom ponúka rozsah zaostrenia 26,8 – 576 mm, pričom využíva optické technológie prevzaté zo špičkového modelu Canon XF305. Zdokonalený 3-režimový systém optickej stabilizácie obrazu (IS) zahrnuje režim Dynamický optický stabilizátor obrazu (OIS), ktorý ešte viac potláča vplyvy pohybu videokamery počas snímania. Kruhová clona s 8 lamelami poskytuje lepší „bokeh“ použitím unikátneho elektromagnetického mechanizmu z dielne Canon – vyvinutého pre sériu objektívov EF – a výsledkom je nádherné rozostrenie pozadia v záberoch s malou hĺbkou ostrosti.

Nový 2,91-megapixelový snímač typu 1/2,84 HD CMOS Pro poskytuje vynikajúci dynamický rozsah a skvelé výsledky aj v zhoršenom osvetlení. Zväčšené rozmery snímača maximalizujú fotocitlivú oblasť a prepracovaný systém spracovania obrazu znižuje obrazový šum a zvyšuje citlivosť v slabom osvetlení.

Vysoký výkon procesora DIGIC DV 4, nového prírastku do osvedčenej rodiny DIGIC DV, je zárukou výbornej reprodukcie obrazu – stará sa o hladké prechody a verné zobrazovanie farieb a podporuje záznam s vyššími dátovými tokmi. Snímač a procesor spolupracujú na potláčaní chvenia videokamery a dopĺňajú tak mimoriadne účinný optický systém IS s elektronickou stabilizáciou obrazu, ktorý rozpoznáva a kompenzuje pohyb vo viacerých smeroch.

Plne kreatívne ovládanie

Všetky nové modely boli navrhnuté s cieľom poskytovať maximálnu flexibilnosť, preto podporujú viacero formátov záznamu. Formáty AVCHD (až 28 Mb/s) a MP4 (až 35 Mb/s) umožňujú vysoké dátové toky, vhodné pre mnohé profesionálne aplikácie. Video sa zaznamenáva prostredníctvom dvoch slotov na karty SD s viacerými možnosťami rozlíšenia a snímkovacej frekvencie až do 1080/50p, a taktiež s možnosťou nastavenia spomaleného alebo zrýchleného záznamu v režime MP4. Používatelia tak majú väčšiu voľnosť pri výbere vhodných nastavení v súlade so svojím tvorivým zámerom.

Všetky modely tiež podporujú súčasný záznam v rozličných formátoch na obe karty – používatelia tak môžu získať vysokokvalitný Full HD záznam v požadovanom formáte a súčasne menší súbor vo formáte MP4.  Vďaka výkonu procesora DIGIC DV 4 sa menšie súbory zdieľajú rýchlejšie a jednoduchšie v prípadoch, kedy je čas rozhodujúcim faktorom – napríklad pri zázname aktuálneho spravodajstva – zatiaľ čo kópie vo vysokej kvalite si môžete uchovať na neskoršie použitie.

Optimalizované funkcie pre profesionálov

Videokamery XA25 a XA20 sú vybavené rovnakou odnímateľnou rukoväťou ako obľúbený model Canon XA10. Rukoväť, umiestnená v hornej časti kamery, sa podľa potreby jednoducho nasadzuje aj odníma a obsahuje viacero dodatočných ovládacích prvkov vrátane vstupov XLR na záznam zvuku z externých mikrofónov v profesionálnej kvalite. Súčasťou rukoväti je tiež infračervená lampa, ktorá rozširuje možnosti snímania v infračervenom režime modelov XA25 a XA20 – ideálne pri nakrúcaní nočných dokumentov alebo snímok zo života nočných zvierat.

Všetky tri modely charakterizuje kompaktný, ergonomický dizajn, ktorý ponúka vynikajúce možnosti manipulácie a ovládania.  Nový 8,77 cm (3,5”) dotykový displej s rozlíšením 1,23 mil. bodov typu Organic LED (OLED) poskytuje vysoký kontrast a reprodukciu farieb počas záznamu aj prehrávania. Používatelia získajú úplnú kontrolu nad expozíciou: kombinácia dotykového displeja a konfigurovateľného kruhového ovládača umožňuje ručné nastavenie clony, expozičného času, irisovej clony, zisku aj expozície.

Priblíženie alebo zaostrenie možno upravovať prepínateľným krúžkom v prednej časti objektívu videokamery. Okrem toho sme do videokamery integrovali nový prepínač zoomu (tzv. zoom rocker), ktorý sa skvele osvedčí pri snímaní z ruky alebo zo statívu – umožňuje jemné dolaďovanie pohodlným spôsobom, ktorý je typický pre väčšie profesionálne videokamery. Zdokonalený 0,61 cm (0,24”) elektronický hľadáčik (EVF) s rozlíšením 1,56 mil. bodov možno nakláňať až o približne 45°, čo umožňuje mimoriadne detailné a pohodlné nakrúcanie z ruky či zo statívu.

Možnosti štúdiového pripojenia a bezdrôtová podpora

Nové videokamery XA25, XA20 a LEGRIA HF G30 disponujú pokročilými možnosťami pripojenia, pričom fyzické vstupy sú zoskupené ergonomicky na jednom mieste a ich dizajn zaisťuje stabilné pripojenie počas snímania z ruky. Všetky modely majú integrovaný port HDMI, konektory na pripojenie mikrofónu, USB zariadení a slúchadiel. Videokamera XA25 má navyše výstup HD-SDI na vysokokapacitný prenos nekomprimovaného záznamu, ktorý sa často používa napríklad v televíznom vysielaní.

Každá kamera tiež disponuje podporou dvojpásmového Wi-Fi pripojenia (2,4 GHz a 5 GHz), čo ešte viac rozširuje možnosti videokamery počas nakrúcania či po jeho skončení. Podpora vzdialeného ovládania videokamery umožňuje bezdrôtové úpravy nastavení prostredníctvom webového prehliadača a funkcia Remote Browser zas prehrávanie záznamu z videokamery
v prehliadači smartfónu či tabletu – bez potreby inštalácie dodatočného softvéru.

Prenos súborov cez FTP umožňuje prenášať záznam na FTP servery s dátovým tokom až 150 Mb/s prostredníctvom bezdrôtového prístupového bodu a funkcia Media Server slúži na používanie Wi-Fi pri sledovaní videa uloženého v kamere na obrazovke podporovaného televízora alebo monitore počítača – bez potreby použitia káblov. Podporované je aj priame odovzdávanie filmov pre zariadenia iOS prostredníctvom aplikácie Canon Movie Uploader, ktorá umožňuje odovzdávanie videa priamo do webovej služby YouTube či Facebook s dátovým tokom až 24 Mb/s.

 XA25 – základné charakteristiky:

 • 26,8 mm objektív so svetelnosťou f/1,8-2,8; 20x zoom, Dynamický OIS
 • 1/2,84” snímač HD CMOS PRO
 • 8,77 cm (3,5”) dotykový displej OLED
 • Duálny záznam v rôznych formátoch; DIGIC DV 4
 • Výstup HD-SDI
 • EVF s rozlíšením 1,56 mil. bodov, 45° naklonenie
 • Zrýchlený/spomalený záznam
 • Vstavaná infračervená lampa
 • 2 x vstupy XLR
 • Rozhranie Wi-Fi

XA20 – základné charakteristiky:

 • 26,8 mm objektív so svetelnosťou f/1,8-2,8; 20x zoom, Dynamický OIS
 • 1/2,84” snímač HD CMOS PRO
 • 8,77 cm (3,5”) dotykový displej OLED
 • Duálny záznam v rôznych formátoch; DIGIC DV 4
 • EVF s rozlíšením 1,56 mil. bodov, 45° naklonenie
 • Zrýchlený/spomalený záznam
 • Vstavaná infračervená lampa
 • 2 x vstupy XLR
 • Rozhranie Wi-Fi

LEGRIA HF G30 – základné charakteristiky:

 • Širokouhlý 26,8 mm objektív; 20x zoom; kruhová clona s 8 lamelami
 • Vzdialené ovládanie nastavení a zdieľanie cez Wi-Fi
 • Simultánny záznam AVCHD a MP4
 • Snímač Canon HD CMOS PRO, DIGIC DV 4
 • Optický inteligentný stabilizátor obrazu
 • Plné ručné ovládanie
 • Okamžitý AF; Rozpoznanie tváre
 • 8,8 cm dotykový displej OLED

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore