∷ Z aktuálneho vydania

Deň kreatívnej tlače v Banskej Bystrici

Netradičné riešenia obalov luxusných výrobkov, svetové trendy v kreatívnej a priemyselnej tlači sa stávajú dôležitou témou všetkých dizajnérov, kreatívcov, profesionálnych tlačiarov ako aj marketingových agentúr. Konica Minolta na novembrovom podujatí „Deň kreatívnej tlače“ v Banskej Bystrici predstavila možnosti nápaditého riešenia luxusných obalov. Uskutočnila prvú slovenskú premiéru nových digitálnych zariadení, nechýbali praktické ukážky ako aj diskusia s odborníkmi.

Účastníci seminára sa zhodli na tom, že je potrebné prepojiť svet profesionálnych tlačiarov, dizajnérov a kreatívcov do jedného celku. Preto sa celý deň niesol v znamení hlavného motta podujatia: „Tlačiť vieš, skrášľuj!“ Nápadité obaly, netradičné riešenia etikiet totiž neraz zostanú len na papieri, pretože dizajnéri a návrhári nepoznajú súčasné, takmer neobmedzené možnosti profesionálnej tlače. Dnes totiž už aj vďaka novinkám značky Konica Minolta profesionálni tlačiari môžu používať 3D parciálne lakovanie, metalické efekty alebo horúcu razbu. „Naším cieľom je ukázať, že kreatívna tlač dnes ponúka neobmedzené možnosti a je dostupná pre veľké ako aj malé zákazky,“ konštatuje Štefan Peľo, produktový manažér Konica Minolta Slovakia. Viacerí dizajnéri, ktorí sa zúčastnili podujatia Deň kreatívnej tlače v Banskej Bystrici boli na novinky z oblasti kreatívnej tlače veľmi zvedaví. „Som milo prekvapený, ako dobre vyzerajú metalické efekty na marketingových materiáloch. Otvárajú sa nám tak nové možnosti, ako osloviť zákazníkov a upútať ich pozornosť,“ konštatuje zástupca jednej z marketingových agentúr, ktorá sa zúčastnila podujatia.

Zaujme na prvý pohľad

Na praktických príkladoch odborníci ukázali zušľachťovanie výtlačkov na zariadení MGI JETvarnish 3DS. Novinka ponúka komplexné služby parciálneho 3D lakovania pomocou UV atramentových hláv a následného zlatenia. Otvára sa možnosť produkcie neobmedzeného množstva rôznorodých úloh v rámci jednej produkcie bez zastavenia. Vďaka tomu tlačiari môžu ponúkať komplexné tlačové služby s personifikáciou produktov, ako aj variabilnými možnosťami ich finalizácie. Budú tak rýchlejší a efektívnejší pri vybavovaní aj menších zákazok. Súčasne ušetria čas, ako aj svoje financie.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore