Edície 2016Edície časopisu

Desaťhviezdny Grafobal

Slovenské obaly bodujú

Najvyššie ocenenie pre obaly vo svete WorldStar (WorldStar Award for Packaging) získal najnovšie v celosvetovej konkurencii GRAFOBAL, akciová spoločnosť, Skalica (Grafobal) za dva svoje výrobky: darčekové kazety na víno a na syry. Hviezdne ocenenie pre najlepšie a najekologickejšie obaly tak tohto roku putuje opäť aj na Slovensko.

Ocenenia WorldStar vybrala aktuálne nezávislá porota spomedzi 293 nominovaných obalov z 35 štátov na svojom zasadaní v Indii počas vlaňajšieho októbra. Grafobal tým po vyše 110 rokoch nepretržitej výroby získal toto hviezdne označenie pre obaly, vnímané ako „Obalový Oscar“ celkovo už desaťkrát.

Najnovšie ocenenia WorldStar Award for Packaging 2016, za Grafobal prevzal
jeho generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Ing. Marián Kožíšek, MBA
(vpravo) a riaditeľ marketingu a rozvoja obchodu Ing. Tomáš Pekár, MBA (vľavo).

Najnovšie ocenenia WorldStar odovzdával prezident WPO (World Packaging Organization) Thomas Schneider. Slávnostný akt sa konal počas tohtoročného májového zasadania WPO v Budapešti v rámci medzinárodnej obalovej konferencie. Ocenenia WorldStar 2016 pre Grafobal prevzal jeho generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Ing. Marián Kožíšek, MBA a riaditeľ marketingu a rozvoja obchodu Ing. Tomáš Pekár, MBA.

Oba unikátne obaly, ktoré najnovšie vybojovali Grafobalu ocenenia WorldStar sú určené pre rovnako výnimočné slovenské produkty. Prvý na skalické vína a druhý na  doma i v zahraničí ocenené prírodné zrejúce syry spoločnosti LEONTEUS.

Darčeková kazeta na víno

Grafický návrh (Milan Chylo – COLOR BAND) vo vidiecko-vinohradníckom štýle nachádza  hodnotové paralely medzi produktmi spoločnosti Grafobal a vínom, pričom pripomína, že v Skalici pripadá zo všetkých miest v SR najväčší počet vinohradov na jedného obyvateľa. Novo vyvinutý a vyrobený obal v Grafobale pozostáva z dvoch častí. Spodná, s patentným trojbodovým lepením, po vložení fľašu štyrmi fixačnými klopami okolo hrdla bezpečne upevní v dvoch na seba kolmých osiach. Vrchný diel obalu je v správnej polohe fixovaný dvomi zámkami, ktoré s kliknutím zapadnú do otvorov v protiľahlých stenách. Pevné ukotvenie vrchnáku je docielené predpätým vyskladaním olemovania. Vybratiu fľaše, po prekonaní odporu fixačných klop, predchádza zábava pri hľadaní spôsobu otvárania dokonale uzatvoreného vrchnáka obalu. Na vybratie vrchnáka slúžia dva otvory pre prsty, prostredníctvom ktorých sa ťahom von prekoná sila západky a vrchnák sa bez poškodenia vyberie. Obal je opakovane, cez obrátený postup, uzatvárateľný.

 

Darčeková kazeta na syry CHRISTMAS CHEESE SELECTION – Kozí vŕšok

Kazeta Kozí vŕšok je kompletne navrhnutá a vyhotovená v Grafobale pre tri prírodne zrejúce syry trojuholníkového tvaru so slicerom (škrabkou na orezávanie syra) je určená pre výnimočné sviatočné okamihy. Dominantným prvkom dizajnu konštrukcie sú rovnoramenné trojuholníky. Popri trojuholníkovom tvare celého obalu je na štyri trojuholníkové priestory rozdelené aj jeho vnútro. Tri vypĺňajú rôzne prírodne zrejúce syry a vo štvrtom je zafixovaný slicer. Trojuholníkový tvar obalu symbolizuje vianočný stromček a štíty blízkych Tatier, pod ktorými sa pasú stáda oviec a kôz pre dosiahnutie najvyššej kvality mlieka.

Prevládajúca žltá farba obalu s jemnou grafikou pripomína prírodnú farbu syra. Na optický vnem nadväzuje i prekvapivo príjemný pocit pri uchopení obalu, ktorý sprostredkuje jeho špeciálny zamatový soft touch lak.

Inovačný potenciál spoločnosti Grafobal potvrdzujú aj mnohé ďalšie víťazstvá na prestížnych domácich, či zahraničných súťažiach producentov obalov.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore