∷ Z aktuálneho vydania

Digitálne tlačiarne TrojanLabel na vlnitú lepenku a etikety

Digitálna tlač je dynamickým odvetvím a vývoj v tejto oblasti postupuje rýchlo dopredu, oblasť packagingu nevynímajúc. Dánska spoločnosť TrojanLabel využila technológiu memjetových tlačových hláv, a tak vznikli dve zaujímavé riešenia pre tlač etikiet z rolky na rolku a tlač krabíc, obálok, či tašiek z vlnitej lepenky a papiera.

Tlačová technológia:

Tlačiarne majú označenie Trojan II a Trojan III a tlačia technológiou „memjet“ pomocou atramentov na vodnej báze v režime CMYK. Tlač na etikety vyžaduje materiály, ktorých povrch dokáže absorbovať atrament. Ponuka týchto materiálov je dostatočne široká a výsledná tlač je veľmi kvalitná. Maximálna šírka rolky je 222 mm a jej priemer môže byť až 60 cm. Tlačí rýchlosťou 9 m/min pri rozlíšení 1600 x 1600 dpi a 18 m/min pri rozlíšení 1600 x 800 dpi. Tlačová hlava veľmi precízne umiestňuje kvapôčky atramentu s objemom 1 – 2 pikolitre, čo znamená, že spotreba atramentov je extrémne nízka. Zásobníky atramentu majú objem 2 litre. Nasadenie novej role média a spustenie tlače netrvá dlhšie ako päť minút.Tlačiarne sa veľmi jednoducho ovládajú pomocou dotykového rozhrania TrojanControl. Systém sa automaticky aktualizuje a obsluha môže využiť i vzdialenú podporu cez internet. Obsluha má k dispozícii správu farieb, RIP, správu tlačovej fronty aj knižnicu často opakovaných zákaziek. Rovnako sú k dispozícii podrobné údaje o spotrebe atramentu, času potrebného na vytlačenie zákazky aj o využití tlačovej hlavy.

Etiketové tlačiarne TrojanII a TrojanIII

Tlačiareň Trojan II je kompaktný digitálny tlačový stroj, ktorý má vlastný navíjací a odvíjací valec. Tlačiareň má obojstranný rám pre tlačovú sekciu, ktorý je relatívne lacný a spoľahlivý. Hriadele odvíjača aj navíjača sú uložené jednostranne s ľahkým prístupom. Pre riadenie napnutia média je použitý systém dvoch valcov s individuálnym riadením ťahov pre odvíjanie a navíjanie. Tlačové značky sníma optický snímač s nastaviteľnou pozíciou. Prítlačný valček na hnanom valci, rovnako ako prídržné svorky pre odvíjanie a navíjanie, sa regulujú automaticky.

Trojan na etikety môže tlačiť na akýkoľvek materiál, nech je to papier, fólia, polyetylén alebo polypropylén, ak má vhodne upravený povrch. Coating je nevyhnutný, aby materiál dobre nasal atrament pri vysokej rýchlosti tlače. Výrobca vykonal množstvo testov so širokou paletou materiálov od rôznych výrobcov a je otvorený pomôcť pri testovaní nových typov materiálov.

Čítať celý článok

 

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore