∷ Z aktuálneho vydania

DIW print dávame papieru pridanú hodnotu

PP 5/2022

Ak si dnes firma dáva niečo tlačiť, musí to byť originálne a kreatívne. A práve na segment zušľachťovania tlače vsádza aj bratislavský DIW print. Do ich portfólia zariadení aktuálne pribudla vlajková loď Konica Minolta – MGI Jet Varnish 3D Evo 52.

Dlhoročným cieľom DIW print je ponúkať na slovenskom trhu niečo netradičné a ojedinelé. „Aj preto sme sa rozhodli pre MGI Jet Varnish 3D Evo 52. Okrem parciálneho UV laku totiž zariadenie dokáže vytvoriť kreatívne metalické efekty pomocou digitálnej 3D razby,“ konštatuje Lukáš Písecký, CEO DIW print. Počet dodávateľov takýchto zariadení je na trhu veľmi obmedzený. Samotný DIW sa rozhodoval medzi Konicou Minoltou a konkurenčným zariadením. Nakoniec dali prednosť pre aktuálnu vlajkovú loď Konica Minolta. „Presvedčila ich okrem dlhoročnej dobrej spolupráce aj samotná kvalita novinky. Niekoľko dní ju testovali na najrôznejších substrátoch a obstála na výbornú,“ konštatuje Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčnú tlač
Konica Minolta Slovakia.

V čom je MGI Jet Varnish 3D Evo 52 výnimočné?

„Veľkou výhodou je to, že MGI Jet Varnish 3D Evo 52 je digitálna technológia. To nám vzhľadom na množstvo krátkych zákaziek ponúka vysokú flexibilitu a rýchlosť. Od februára 2023 budeme vedieť partnerom ponúknuť aj služby personalizovaného zušľachťovania. Druhou veľkou výhodou je to, že táto technológia používa iba jeden druh laku. Z vlastnej skúsenosti DIW print vieme, že jeden lak drží na všetky druhy substrátov. Nespornou výhodou je možnosť operátora priamo vstúpiť do tlačových dát a opraviť tam nedokonalosti grafického návrhu, ktoré často spomaľujú výrobu. Ďalšou výhodou je aj možnosť tlače do formátu B1,” hovorí Lukáš Písecký.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore