∷ Z aktuálneho vydania

Dizajnový brunch na východe

Nové papiere/Nové tlačové technológie

Konečne sa to podarilo. Spoločnosť Europapier Slovensko po dlhšej dobe zorganizovala akciu pre milovníkov dizajnu a papiera na opačnej strane Slovenska. Spojila svoje myšlienky a sily so spoločnosťou Copyvait a výsledkom bol inšpiratívny Dizajnový brunch. Na toto podujatie boli pozvaní grafickí dizajnéri, študenti umeleckých škôl, ich profesori a všetci milovníci papiera a tlače z východného Slovenska. Dizajnové dopoludnie plné kreatívnych nápadov sa konalo 29. 1. 2019 v Tabačke Kulturfabrik, v Košiciach.

Inšpiráciu krásnymi, odlišnými a jedinečnými papiermi ponúkla Katarína Hendrichovská, produktová špecialistka Europapier Slovensko. Aktuálna kolekcia dizajnových papierov na sezónu 2018/2019 predstavuje rozsiahlu tému na prezentáciu, nakoľko vzorkovník obsahuje viac ako 250 druhov Dizajnové papiere sú zaujímavé na pohľad aj na dotyk, majú rozličné unikátne povrchové štruktúry, rozličné nadštandardné vlastnosti a dodávajú konečnému produktu unikátny vzhľad. „Kreativita a dizajn je nástrojom odlíšenia sa. Znamená
to dávať polygrafickému výrobku niečo nové, niečo, čo prinesie pridanú hodnotu, ktorú zákazník bude vnímať pozitívne a bude ochotný si za ňu aj zaplatiť. V konkurenčnom prostredí je kreativita spôsob odlíšenia sa od ostatných, čo prináša jej vlastníkovi možnosť vyššej ziskovosti,“ vysvetlila Katarína Hendrichovská. Spestrením prezentácie boli hotové projekty vytlačené na predstavovaných dizajnových papieroch. Knihy, pozvánky, vizitky, či brožúrky inšpirovali svojím prevedením a poskytli reálny pohľad na papier, ktorý je bežne možné vidieť vo vzorkovníku len ako kúsok papiera.

Známa osobnosť košického umeleckého priemyslu, Boris Vajtovič, majiteľ spoločnosti Copyvait oboznámil prítomných s novými tlačovými technológiami v rámci čoho priblížil, ako sa pripravuje parciálne lakovanie pre nízko nákladovú UV produkciu, tlač na kov, sklo atď. Medzi účastníkmi kolovali potlačené vzorky, ktoré mali veľký úspech.
Záujem o kvalitný dizajn na Slovensku neustále rastie
a spoločnosť Europapier Slovensko k tomuto trendu prispieva. Vždy rada príde inšpirovať kreatívnych ľudí, spoločnosti či školy svojimi dizajnovými papiermi do rôznych kútov Slovenska.

Europapier Slovensko

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore