Tlačové správy - Médiá

Do fotosúťaže BSK prišlo už takmer 100 fotografií, video videlo vyše 2000 ľudí

Do druhého ročníka fotosúťaže Život v bratislavskom regióne – Ukáž leto v kraji sa môžu záujemcovia zapojiť do konca septembra. Na výber majú tri súťažné kategórie. Na svoje si prídu tí, ktorých zaujíma kultúra či ľudia, ale aj milovníci vína a adrenalínu. Fotosúťaž na portáli www.ephoto.sk odštartovala začiatkom tohto mesiaca, dosiaľ prišlo takmer 100 fotografií a akčné video si pozrelo vyše 2000 ľudí.


“Ukázalo sa, že pri pomerne nízkom rozpočte dokážeme vytvoriť niečo, čo ľudí zaujme a motivuje ich k aktívnemu tráveniu voľného času. Osvedčilo sa to už v zime pri prvej fotosúťaži a ukazuje sa, že záujem zo strany fotografov je aj tentoraz,” povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo, ktorý prevzal záštitu aj nad druhým ročníkom fotografickej súťaže.

Fotografickú súťaž vyhlásila Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism (KOCR BRT), aby spropagovala atraktívne miesta a podujatia regiónu a tým podporila jeho návštevnosť. Po úspešnom prvom ročníku, ktorý sa konal v zime, sa KOCR BRT a BSK rozhodli pre pokračovanie fotosúťaže. V zime sa do nej zapojili stovky nadšencov, ktorí prihlásili spolu vyše 600 fotografií.

Cieľom druhého ročníka fotosúťaže je ukázať kraj ako miesto, ktoré je atraktívne aj v lete, preto sú kategórie prispôsobené práve tomuto obdobiu. Fotografi sa môžu zapojiť do kategórií Moje mesto, moja obec – architektúra, ľudia, kultúrne podujatia, Vinárstvo a vinohrady – život vo vinohradoch, práca s vínom a do kategórie pre milovníkov adrenalínu Ukáž leto v kraji. V tejto kategórii sa nebude hodnotiť kvalita fotografií, ale skôr emócia, ktorú zachytávajú. Kategória je podporená aj akčným videom na propagáciu aktivít v kraji.

Fotografie bude aj tentoraz hodnotiť porota zložená z profesionálnych fotografov a zástupcov organizátora, ako aj minuloročného víťaza fotografickej súťaže. Na najlepších fotografov čakajú zaujímavé ceny a po skončení fotosúťaže je plánovaná vernisáž víťazných prác.

Zdroj: TASR, 2013

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore