Infoprint servis

Drupa 2024: Mondi predstaví prémiové papiere pre luxusné obaly

Spoločnosť Mondi predstaví na veľtrhu Drupa v hale 3 / stánok B31, svoje najnovšie udržateľné obalové a papierové riešenia založené na svojich značkách PERGRAPHICA®, IQ GRASS+ Packaging a IQ Board. Tieto prémiové papiere sú vhodné najmä na luxusné obalové aplikácie. Mondi sa venuje témam trvalej udržateľnosti, ako je odfarbovateľnosť, recyklovateľnosť a certifikácia, ako aj trendom v správaní spotrebiteľov.

Luxus je hmatateľný: PERGRAPHICA®, IQ GRASS+ Packaging a IQ Board

Výber správneho papiera je dôležitým krokom v akomkoľvek kreatívnom projekte tlače a balenia. Značky prémiových papierov ponúkajú množstvo príležitostí pre luxusné balenie.

PERGRAPHICA®

Dizajnová značka papiera Pergraphica má napríklad veľké farebné spektrum s tromi rôznymi odtieňmi bielej s hrubou alebo hladkou štruktúrou povrchu, Infinite Black a 31 charakteristickými farbami.

IQ GRASS+ Packaging

Nenatieraný papier s vysokou odolnosťou proti roztrhnutiu je IQ Grass+ Packaging, ktorý pozostáva z buničiny s certifikátom FSC a až 30 percent trávových vlákien. Malé viditeľné vlákna trávy dodávajú IQ Grass+ Packaging charakteristický vzhľad.

IQ Board

IQ Board je nenatieraný prvotriedny papier z primárnych vlákien optimalizovaný pre procesy tlače a ďalšieho spracovania a je obzvlášť vhodný pre pútavý dizajn obalov.

Mondi vyrába svoje prémiové papiere v Rakúsku z dreva z trvalo udržateľného lesného hospodárstva. Všetky papiere spĺňajú medzinárodné požiadavky Cradle to Cradle Certified, EU Ecolabel a FSC.

Trendy v luxusnom balení

Expozíciu Mondi na veľtrhu dopĺňajú prototypy obalov luxusných parfumov, ktoré boli navrhnuté a pripravené v spolupráci s Akadémiou výtvarných umení NABA (Nuova Accademia di Belle Arti) v Miláne, ako aj prezentácie o možnostiach konečnej úpravy a snahách o udržateľnosť v segmente papiera.

Mondi tiež poskytne pohľad na tému laserového gravírovania a ukáže vzorky obalov vyrobené z papiera, ktoré boli vyrezané a zušľachtené laserom.

Zdroj: Mondi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore