Edície 2015

Elegantný prírodný papier

Tlačiarenská produkcia v rôznych tlačových procesoch používaných v súčasnosti kladie vysoké nároky na všetky faktory súvisiace s tlačou: Človek – Stroj – Materiál. Aj preto SCP PAPIER venuje výberu papierov do svojho predajného portfólia veľkú pozornosť s cieľom uspokojiť požiadavky a priania zákazníkov na kvalitnú tlač. Od výrobcov a dodávateľov papiera požaduje najvyššiu kvalitu a potrebnú certifikáciu.

Pri výbere vhodného papiera pre príslušný tlačový produkt  v hárkovej digitálnej, alebo ofsetovej tlači hrajú dôležitú úlohu rôzne kritéria: povrchová úprava, textúra, odtieň, plošná hmotnosť a ďalšie technické aspekty.

Papier pre špičkovú tlač

Príkladom je unikátny prémiový papier BIO TOP 3 od výrobcu Mondi, ktorý dodala spoločnosť SCP PAPIER, a na ktorom bola vytlačená príloha Typo:Grafik:Um v minulom čísle časopisu. Tento papier je vyrobený technológiou bez použitia chlóru (TCF) a bez akýchkoľvek optických zjasňovacích prostriedkov. Papier svojimi vlastnosťami je vhodný pre ofsetovú, digitálnu, hybridnú a vysokorýchlostnú atramentovú (High-speed inkjet) profesionálnu tlač. Papieru BIO TOP 3  bolo udelené označenie EU Ecolabel a certifikácia Austrian Environmental Label s posúdením životného cyklu (LCA). Je súčasťou rady Green Range, do ktorej sú zaradené produkty vyrábané udržateľným spôsobom.

Elegantný prírodný papier BIO TOP 3  je obsiahnutý aj v portfóliu nových papierov, ktoré spoločnosť SCP PAPIER ® pripravila pre tlačiarov a všetkých, ktorí pracujú s papierom.

Nový sortiment papierov od SCP PAPIER

Spoločnosť SCP PAPIER pripravila nový vzorkovník s názvom Galéria papierov na digitálnu tlač. Po minuloročnom uvedení papierov ARTISTR Digital je to ďalší krok smerujúci k podpore segmentu digitálnej tlače. Očakáva sa, že v najbližších rokoch sa bude objem laserovej tlače zvyšovať o 2 až 4 percentá ročne, a to najmä vďaka nárastu v oblasti digitálnej produkčnej tlače. Nový sortiment je určený predovšetkým pre digitálne tlačiarne a jeho poslaním je uľahčiť a urýchliť výber vhodného papiera na tlač zákaziek.

V popise vzoriek sú uvedené gramáže a formáty, ktoré sú bežne dostupné na sklade alebo na objednávku. Piktogramy na vzorkách označujú papiere s certifikátom HP Indigo, papiere vhodné pre atramentovú tlač a papiere, ktoré je možné dodať s certifikátom FSC.

Bol som príjemne prekvapený množstvom skutočne zaujímavých papierov vo vzorkovníku Galéria papierov na digitálnu tlač. Vzhľad, povrchová úprava, rôzne štruktúry
a jemné prírodné odtiene – vzorkovník prezentuje široké spektrum papierov vhodných pre kreatívnu tvorbu. Obsiahnuté sú aj vzorky recyklovaných a kopírovacích papierov. Pre vysokokvalitnú digitálnu tlač nájdete matné a lesklé natierané papiere. V množstve vzoriek nechýbajú ani špeciálne papiere napr. samolepiace, priesvitné papiere, ale aj priehľadné fólie.

Mal som možnosť otestovať niektoré kreatívne papiere, ktoré sú v ponuke. Výsledky dopadli veľmi dobre. Je potrebné, ale upozorniť, že nie všetky papiere musia vyhovovať každému tlačovému zariadeniu. Preto odporúčam,  ak sa chcete vyhnúť niektorým možným problémom pri digitálnej tlači, pred nákupom sa informujte na vhodnosť papiera pre váš stroj a otestujte výslednú kvalitu tlače.

Vzorkovník Galéria papierov na digitálnu tlač si môžete vyžiadať od obchodného zástupcu SCP PAPIER alebo od pracovníkov Zákazníckeho centra:
SCP linka 0850 003 456, scppapier@scppapier.com.

 

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tlačidlo Späť hore