Tlačové správy - Médiá

Epson predstavuje najľahšie binokulárne OLED priehľadné inteligentné okuliare na svete Moverio BT-300

Najmodernejšia zobrazovacia technológia prináša HD rozlíšenie, 3D obsah a vysoký kontrast do obľúbeného radu Moverio

 

Bratislava, 22. februára 2016: Spoločnosť Epson dnes predstavila na veľtrhu MOBILE WORLD CONGRESS v španielskej Barcelone tretiu generáciu inteligentných okuliarov Moverio pre rozšírenú realitu. Okuliare Moverio BT-300, ktoré budú dostupné od októbra 2016, sa vyznačujú špičkovou technológiou digitálneho displeja s OLED (organické svetlo emitujúce diódy) na báze silikónu, ktorú vyvinula spoločnosť Epson. Budú to najľahšie binokulárne priehľadné inteligentné okuliare na trhu, ktoré sú aktuálne o 72 % ľahšie, ako pôvodný model Moverio uvedený v roku 2011, čím udávajú nový štandard pre inteligentné okuliare s rozšírenou realitou.

Rad Epson Moverio sa od ostatných inteligentných okuliarov na trhu odlišuje zameraním na široký sortiment komerčných a iných aplikácií. Tento rad bol vyvinutý s dôrazom na funkčnosť a získal si obľubu medzi podnikateľmi aj nezávislými predajcami softvéru (ISV).  Okuliare Moverio BT-300 pokračujú v záväzku spoločnosti Epson dodávať binokulárne inteligentné okuliare, ktoré poskytujú reálne optické priehľadné prekrytie a vyššiu výkonnosť, teda charakteristiky, ktoré sú zásadné pre profesionálne použitie aj pre príležitosti nových zákazníckych aplikácií.

Roman Vejražka, Business Account Manager spoločnosti Epson Europe uviedol:  „V spoločnosti Epson máme stanovenú stratégiu zameranú na podnikateľské využitie technológií. Od roku 2011, odkedy spolupracujeme s viac ako 2 000 partnermi ISV, prináša rad Moverio hodnotu podnikom, medzi ktoré patria organizácie z oblasti techniky, vzdelávania a školení, lekári a zubári, maloobchodní predajcovia, turistické, kultúrne a pamiatkové organizácie.  Model BT-300 bol navrhnutý po 5 rokoch skúseností s inteligentnými okuliarmi a pre vývojárov aj užívateľov prináša významné vylepšenia.“

Okuliare BT-300 vybavené štvorjadrovým procesorom Intel Atom a operačným systémom Android 5.1 výrazne zvýšili výkon, aby mohli poskytovať 3D obsah a výdrž batérie dosiahla až šesť hodín. Užívateľ okuliarov vidí a vníma prostredie pomocou čelnej 5 megapixelovej HD kamery smerujúcej dopredu a ďalších senzorov. Rovnako, ako u predchádzajúcich modelov, zariadenie dodržuje normy na ochranu súkromia pomocou LED indikátora, ktorý signalizuje, kedy kamera natáča.

Atsunari Tsuda, generálny riaditeľ zodpovedný za Moverio doplnil: „Moverio sa líšia od ostatných inteligentných okuliarov na trhu, u ktorých ku škode využiteľnosti často forma predbehne funkčnosť výrobku. Každé rozhodnutie o dizajne, ktoré prijmeme, berie do úvahy scenár maximálneho využitia výrobku a naša technológia Si-OLED nám vo vývoji binokulárnych priehľadných inteligentných okuliarov otvára nový svet.  Vďaka OLED môžeme využiť výhody zníženia využívania výkonu a hmotnosti a zlepšiť čas reakcie, rozlíšenie HD, jasu a kontrastu. Tým, že sme dali pre náš základný wafer prednosť silikónu pred sklom, dosahujeme ešte presnejšie pixelové zobrazenie.“

Okuliare Epson Moverio BT-300 budú k dispozícii od októbra 2016 a ich predajná cena sa bude pohybovať okolo 800 EUR.

 

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore