Tlačové správy - Polygrafia

Epson predstavuje spoľahlivú kancelársku tlač s nízkou spotrebou energie a vynikajúcimi výsledkami

Určené pre pracovné skupiny, ktoré chcú ušetriť a zároveň splniť podnikové ekologické ciele

 5. máj 2015 – Rad WorkForce Pro WF-M5000 je navrhnutý s cieľom minimalizovať prestoje a dopad na životné prostredie. Výhodou oboch čiernobielych atramentových tlačiarní, WFM5690DWF a WF-M5190DW, je spotreba energie, ktorá je až o 80 percent nižšia ako u konkurenčných tlačiarní rovnakého typu[1]. Tieto tlačiarne formátu A4 sú určené predovšetkým malým pracovným skupinám v celej rade typov podnikov, od veľkých spoločností po malé kancelárie, ktoré ocenia vysokokapacitné atramentové zásobníky, rýchlu tlač a funkcie pre jednoduchú integráciu do firemného prostredia.

Obe tlačiarne môžu byť umiestnené priamo na pracovisku, pretože sa pri tlači nezahrievajú, neprodukujú ozón a v nečinnosti nevydáva ventilátor žiadny hluk. Obsahujú menej súčiastok vyžadujúcich výmenu a potrebujú menšie množstvo spotrebného materiálu, takže môžete ušetriť a zároveň splniť podnikové ekologické ciele.

Marcel Divín, Business Sales Manager spoločnosti Epson Europe, dodáva: „Firmy ocenia nízku spotrebu energie, vysokú rýchlosť tlače a funkcie navrhnuté pre jednoduchú integráciu do firemného prostredia. Tieto podnikové atramentové tlačiarne ponúkajú automatickú obojstrannú tlač, ktorá uľahčí a zefektívni prácu a kompatibilitu s jazykmi PDL vrátane PCL a Adobe PostScript 3.”

Vysokokapacitné atramentové zásobníky veľkosti XXL umožňujú vytlačiť až 10 000 strán[2], čo sa vyrovná laserovým tlačiarňam alebo ich dokonca predčí. Strávite tak menej času objednávaním a výmenou spotrebných materiálov. U oboch modelov je v štandardnej výbave obojstranná tlač. Multifunkčné zariadenie WF-M5690DWF podporuje navyše aj obojstranné kopírovanie, skenovanie a faxovanie. Obidva modely majú rozlíšenie 1200 dpi, čo zaručuje čiernobiela tlač v kvalite zodpovedajúcej laserovým tlačiarňam. Vďaka atramentu DURABrite Ultra schnú výtlačky veľmi rýchlo.

Aplikácia Email Print for Enterprise a tlač po zadaní kódu PIN[3] zaistí zabezpečenie pri tlači dôverných materiálov a funkcia Wi-Fi Direct™ umožňuje tlačiť z podporovaných bezdrôtových zariadení bez nutnosti pripojenia k routeru. Zariadenie WF-M5690DWF je kompatibilné so softvérom Document Capture Pro2, takže podporuje ešte jednoduchšie skenovanie a ukladanie dokumentov v elektronickej podobe, ktoré zvládnete jedným kliknutím.

Model WFM5690DW sa bude predávať za odporúčanú maloobchodnú cenu 451,00 EUR bez DPH a model WFM5190DW za odporúčanú maloobchodnú cenu 350,00 EUR bez DPH. Oba modely budú dostupné od mája 2015.

Hlavné vlastnosti

WF-M5690DWF

WF-M5190DW

Skenovanie, kopírovanie a faxovanie

Tlač

Vysoká rýchlosť tlače až 34 str./min (20 str./min podľa normy ISO/IEC 24734)[4]

Doba potrebná k vytlačeniu prvej strany4

7 sekúnd1

7 sekúnd1


[1] Ďalšie informácie nájdete na webových stránkach www.epson.eu/inkjetsaving

[2] Približný počet strán vychádza z testov vykonaných v súlade s požiadavkami normy ISO / IEC 24711 v predvolenom režime pri nepretržitej jednostrannej tlači pomocou skúšobného vzoru pre čiernobielu tlač uvedeného v norme ISO / IEC 19752. Skutočný počet strán sa bude líšiť v závislosti na vytlačených obrazových materiáloch a podmienkach používania. Ďalšie informácie nájdete na adrese http://www.epson.eu/pageyield.

[3] K stiahnutiu na webových stránkach spoločnosti Epson.

[4] V súlade s normou ISO/IEC 24734 predstavujúcu priemernú hodnotu ESAT z testu zariadení kancelárskej kategórie u jednostrannej a obojstrannej tlače formátu A4. Ďalšie informácie nájdete na adrese www.epson.eu/testing.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore