Infoprint servis

Epson sa hlási k významným udržateľným výhodám atramentovej tlače s technológiou Heat-Free

Spoločnosť Epson končí s predajom laserových tlačiarní kvôli obmedzenej schopnosti tejto technológie dosiahnuť značný pokrok v oblasti udržateľnosti. Namiesto toho sa vydáva na cestu plne atramentovej tlače a predstavuje nový rad firemných modelov s rýchlosťou tlače 40–60 strán za minútu. Tie zaplnia medzeru v portfóliu a ponúknu kompletný rad udržateľných multifunkčných firemných atramentových tlačiarní s technológiou Heat-Free.

Spoločnosť Epson potvrdila svoj záväzok prejsť na atramentovú kancelársku tlač a oznámila, že do roku 2026 prestane celosvetovo predávať a distribuovať laserové tlačiarne. Spoločnosť svoje rozhodnutie vysvetľuje väčším potenciálom atramentovej tlače, na dosiahnutie významného pokroku v oblasti udržateľnosti.

To je spôsobené odlišným fungovaním oboch technológií – laserová technológia potrebuje teplo na zapečenie tonera na papier, zatiaľ čo atramentová technológia je studená a vyžaduje menej energie. Táto správa sa objavuje rok potom, čo spoločnosť Epson ohlásila investíciu vo výške 100 miliárd jenov do udržateľných inovácií, a súvisí s uvedením nového radu firemných atramentových tlačiarní na trh.

Marcel Divín, Branch Office Manager spoločnosti Epson Europe CZ&SK:
Rozhodnutie opustiť trh s laserovými tlačiarňami bolo nevyhnutné. Naša spoločnosť sa zaviazala k udržateľným inováciám a postupom, ale laserové tlačiarne do tohto rámca nezapadajú. Ich spotreba energie je vyššia ako pri firemných atramentových tlačiarňach a majú viac spotrebných dielov.
Naša tlačová divízia sa bude namiesto toho stopercentne venovať piezoelektrickej atramentovej tlači s technológiou Heat-Free a využívať našu vlastnú technológiu na poskytovanie účinných a udržateľných tlačových riešení pre našich partnerov a koncových užívateľov. Každý podnik, ktorý sa preorientuje na atramentovú technológiu, prispieva k udržateľnejšej spoločnosti.


Trh s firemnými atramentovými tlačiarňami by mal podľa predpovedí rásť na úkor laserových tlačiarní.

Z dát IDC vyplýva, že trh s firemnými atramentovými tlačiarňami v západnej Európe vzrastie o 5,1 % ročne. Kontrastom je medziročný pokles dopytu po laserovej tlači o 0,4 %, pričom rast dopytu po firemných atramentových tlačiarňach vykazuje podobné trendy v regiónoch CEE a MEA.

Výskum IDC tiež ukazuje, že 88 % osôb s rozhodovacou právomocou v oblasti hardvéru teraz považuje spotrebu energie a odpad (87 %) za „extrémne“ alebo „veľmi” dôležité faktory pri výbere nových tlačiarní.

Zdroj: Epson

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore