∷ Z aktuálneho vydania

Europapier predstavuje novú dizajnovú kolekciu 2018

„Náš dizajnový papierový sortiment je založený na neustálom vývoji a na spätnej väzbe od zákazníkov a vývoji na trhu. Sme hrdí na to, že ponúkame stabilný sortiment a s novým vzorkovníkom prinášame množstvo nových unikátnych kolekcií.“

Sandra Schmidt, Business Lead

Vitajte vo svete dizajnových papierov

V snahe podporiť kreatívnu tvorbu, ktorá prináša do života najpozoruhodnejšie projekty, Europapier každé dva roky vydáva dizajnovú kolekciu. Tento nástroj je používaný pre inšpiráciu nových dizajnových projektov prostredníctvom starostlivo vybraného a rozšíreného dizajnu.

Dizajnový koncept

Edícia dizajnovej kolekcie 2018 je navrhnutá nezávislým dizajnovým štúdiom Metaklinika z Belehradu.

Krabička tohtoročnej dizajnovej kolekcie bola inšpirovaná moderným abstraktným umením. Má silný trojrozmerný aspekt, zvýraznený papierom Classy Covers s razbou Millenium. Vzorkovník aj krabička boli navrhnuté ako objekt, niečo, čo musí fungovať v bežnom každodennom pracovnom priestore. Myšlienkou preto bolo, aby boli pozoruhodné, ale nie rušivé. Segmenty v rôznych farbách na krabičke symbolicky prezentujú rozmanitosť papierov vo vzorkovníku. Pri vývoji koncepcie a dizajnu krabičky sa zameriavalo na cieľovú skupinu, dizajnérov a ľudí pracujúcich v grafickom priemysle, ktorí oceňujú minimalizmus a tiež dokonalé dizajnové a grafické techniky.

Krabička je plne odrazom rozmanitosti a širokej škály farieb ponúkaných v katalógu. Na krabičke sú dve dominantné farby – modrá a ružová; odrážajú princíp yin-yang (svetlo & tma, studený & teplý, muž & žena…). Tiež sú doplnené o dve ďalšie farby – sivá a hnedá, ktoré boli starostlivo vybrané, aby vyzdvihli dve dominantné farby, aby mohli vyniknúť ešte viac. Hnedá farba je tu na zvýraznenie modrej a zvýšenie intenzity, zatiaľ čo šedá zdôrazňuje jemnosť ružovej farby. Táto kombinácia je nevyhnutná pre harmonický dojem z krabice.

Krabička zmeny

Prvá vec, ktorú zachytí oko používateľa, je štedrý dizajnový sortiment, ktorý obsahuje vyše 250 papierových kvalít.
S dizajnovou kolekciou 2018 sa Europapier rozhodol pre zmenu z jednej, na dve vzorkovnice, ktoré sú súčasťou väčšieho a starostlivo vybraného boxu. Vzorky sú rozdelené do šiestich kategórií, ktoré odhaľujú používateľovi najlepší výber dizajnových papierov a predstavujú nekonečné možnosti pre kreatívne projekty: hladké, farebné, štruktúrované, metalické, transparentné a syntetické.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore