Edície 2015

FESPA 2015 zaujala odborníkov

Kolín nad Rýnom sa stal v dňoch 18. až 22. mája 2015 stredobodom pozornosti odborníkov na sitotlač, digitálnu tlač a takisto odborníkov z dizajnu, marketingu, médií, reklamných a tlačových služieb. Na celkovej výstavnej ploche 62 500 m² sa prezentovalo viac ako 750 medzinárodných spoločností, medzi ktorými prakticky nechýbala žiadna významnejšia značka.

Podujatie prilákalo celkovo 43 775 návštevníkov. Bolo najväčšie nielen v počte návštevníkov, ale aj v počte vystavovateľov v histórii FESPA (Federácia európskych sitotlačových asociácií). Výstavy sa zúčastnila aj početná skupina sitotlačiarov a digitálnych tlačiarov zo Slovenska. Prišli načerpať nové poznatky z odboru, vďaka SZSDT, ktorý návštevu zorganizoval.

Čo ponúkla FESPA 2015?

Množstvo produktov a kreatívnych aplikácií

Zúčastnené vystavovateľské firmy spolu s organizátormi pripravili pre návštevníkov množstvo odborných informácií, bohaté prezentácie a množstvo produktových inovácií, vrátane ich vízie do budúcna.

FESPA 2015 bola štruktúrovaná do troch kľúčových oblastí – FESPA 2015 Global Expo, FESPA Fabric, Europe Sign Expo, každá z nich bola vizuálne zastúpená svojím vlastným logom.

V tomto roku organizátori pridali novú udalosť „FESPA Printeriors“, výstavu určenú pre ilustráciu potenciálu tlače pre interiérové dekorácie. Zámerom tejto výstavy bolo poskytnúť vizuálny a hmatový zážitok pre interiérových dizajnérov, architektov a ďalších špecialistov interiérových dekorácií a upozorniť ich na tvorivú fantáziu a možnosti pri kombinovaní tlače a dizajnu interiérov.

Oblasť konvenčnej sitotlače

Aj keď sa v súčasnosti v tomto odvetví čoraz viac začínajú presadzovať digitálne technológie, to neznamená, že klasická technológia sitotlače stráca na význame. V širokeverejnosti skôr o nej počujeme ako o umeleckej technike (serigrafická tlač), ale v priemyselnom využití (automobilovýelektrotechnický priemysel atď.) je to stále špičková a nenahraditeľná technológia!

Na výstave mohli návštevníci vidieť tradičnú ponuku špičkových strojov a zariadení pre túto technológiu: ploché prevedenie, karusely, sušiace tunely a ďalšie súčastí technologického procesu.

Výraznejšie zmeny a inovácie bolo vidieť v príprave tlačových foriem (šablón). Cenovo nákladné systémy CTS (computer-to-screen) pre priamy osvit sa začínajú dopĺňať o nové systémy s inou technológiou.

Skupina slovenských zástupcov sitotlače a digitálnej tlače.

Oblasť veľkoformátovej digitálnej atramentovej tlače

Inkjetová technológia na rôzny spôsob, aj tak sa dá pomenovať prezentácia a zastúpenie digitálnej tlače na FESPA 2015. Dominovali značky, ktoré v tomto segmente trhu odborníci dobré poznajú napr.: Agfa, Canon, Durst, EFI, Epson, Fujifilm, HP, Mimaki, Mutoh, Roland DG, SwissQprint a ďalšie. Všeobecne ich zástupcovia prezentovali nové respektíve inovované modely, ktoré sa vyznačovali hlavne zvýšenou produkčnou rýchlosťou tlače a v niektorých prípadoch novými tlačovými hlavami.

 Chcete sa dočítať viac? Objednajte si predplatné časopisu PrintProgress a prečítajte si celý článok.

 

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore