∷ Z aktuálneho vydania

FUJIFILM PREDSTAVUJE NOVÚ PLOCHÚ TLAČIAREŇ ACUITY PRIME

Táto nová plochá tlačiareň je súčasťou stratégie spoločnosti Fujifilm vytvoriť „nový plán“ pre široký formát tým, že sa znova stanovia očakávania týkajúce sa ceny/ výkonu, všestrannosti, hodnoty a jednoduchého používania.

Štýlovo navrhnutá nová plochá tlačiareň Acuity Prime od spoločnosti Fujifilm tlačí s výnimočne vysokou kvalitou na celý rad tvrdých a flexibilných médií.

Jadrom návrhu tlačiarne Acuity Prime bola optimalizácia ceny/ výkonu. Tlačiareň je napríklad vybavená vysokokvalitným systémom vytvrdzovania LED, ktorý je chladený vzduchom. To znamená, že nie je potrebný žiadny drahý systém vodného chladenia. Tlačiareň Prime je tak energeticky účinná, že vyžaduje iba jednofázové 25-ampérové napájanie, čo pomáha udržiavať prevádzkové náklady na minime.

Nový atramentový systém – Uvijet HM – bol namiešaný tak, aby poskytoval vynikajúcu priľnavosť k širokému spektru podkladov a zároveň široký farebný rozsah. Nový rad atramentov je optimalizovaný na produkciu vysokokvalitných a žiarivých obrázkov každý deň.

Nový striekaný základný náter zároveň ešte viac zlepšuje priľnavosť k obzvlášť náročným podkladom. Odpadá tak potreba predbežnej úpravy podkladov offline pred tlačou, čím ušetríte čas aj peniaze. Zariadenie má tlačiteľnú plochu 2,54 m x 1,27 m a pojme médiá až do hrúbky 51 mm.

Acuity Prime so systémom Uvijet HM je k dispozícii vo formáte CMYK s bielou farbou, ako aj s dodatočným čírym a striekaným základným náterom. Ponúka maximálnu všestrannosť a hodnotu tým, že tlačiarňam umožňuje flexibilné prispôsobenie vlastným potrebám.

Veľký ohľad sa bral aj na jednoduché používanie. Konštrukcia ponúka mnoho praktických výhod pre obsluhu aj servisných technikov, vďaka čomu je každodenná prevádzka tlačiarne čo najjednoduchšia.

Jednou z takýchto súčastí sú kolíky na vkladanie médií, ktoré možno vládať jediným stlačením tlačidla. To umožňuje správne umiestnenie média a výnimočne presnú registráciu výtlačkov medzi jednotlivými úlohami.

Päťdielny systém zón médií založený na bežných veľkostiach médií výrazne znižuje množstvo vytváraných masiek. To znamená, že časy nastavenia úloh možno výrazne skrátiť.

Systém atramentových vreciek odolný voči špliechaniu je navrhnutý tak, aby umožňoval jednoduchú výmenu vrecka v zariadení. Súčasťou je svetelný systém LED, ktorý rýchlo a efektívne upozorní obsluhu na nízke hladiny atramentu.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore