∷ Z aktuálneho vydania

Heidelberg pre obalárov

Na konci roka 2017 usporiadal Heidelberg vo svojom prezentačnom centre vo Wieslochu ďalšiu zo série odborných prezentačných akcií. Tento krát so zameraním na technológie a postupy pre výrobcov obalov, tzv. Packaging Days.

Akcia Packaging Days sa konala vo výrobnom závode vo Wieslochu, presnejšie v prezentačnom centre Heidelbergu pre obalárov, tzv. Print Media Center – Packaging. To sa nachádza v hale 11 rozľahlého závodu a na ploche 3 000 m2, kde sú vystavené a prezentované všetky technológie pre výrobcov obalov – od prepressu cez tlač až po dokončovacie a zušľachťovacie operácie na výsekových strojoch, lepičkách krabičiek a podobne.

Packaging Days sú tradičnou udalosťou, ktorú spoločnosť Heidelberg organizuje každoročne. Vlani ale bola táto
akcia trochu špeciálna. V rámci akcie sa totiž mohli vybraní záujemcovia zoznámiť s tlačovými a spracovateľskými strojmi pre packaging priamo vo výrobných prevádzkach niekoľkých firiem. Pre tieto praktické exkurzie boli vybraní významní producenti nielen z Nemecka, ale i z Holandska a Belgicka. Packaging Days sa zúčastnilo skoro 400 hostí z 28 krajín sveta vrátane Slovenska a o profesionálnu úroveň akcie sa staral tím 50 zamestnancov Heidelbergu.

Lepičky Diana

V rámci Packaging Days boli prezentované všetky technológie pre výrobu obalov, či už sa jedná o tlač, výsek, horúcu ražbu, skladanie a lepenie krabičiek alebo inšpekčné systémy. Heidelberg už dlhodobo predstavuje komplexného dodávateľa pre obalárskych výrobcov. Začneme lepičkami – predstavené bolo ucelené portfólio lepičiek skladačiek, ktoré sa vyrábajú v Novom Meste nad Váhom. Závod od roku 2016 patrí veľmi silnej skupine Masterwork, s ktorou spoločnosť Heidelberg v oblasti packagingu spolupracuje. Spojením know-how a špičkových technológií firiem Heidelberg i Masterwork sa tu teraz vyrába kompletné portfólio skladačiek lepičiek, a to high end radu Diana X, stredného radu Diana Smart a novinky pre rok 2017, základný rad Diana Easy.

Pri všetkých strojoch Diana sa podarilo aplikáciou nových postupov výrazne skrátiť prestavbové časy a dosiahnuť najvyšší stupeň automatizácie vrátane napr. kompletne prepracovaného systému na aplikáciu Braillového písma či dosiahnutie extrémne vysokého rozlíšenia inline inšpekcie. Inšpekcii s rozlíšením 5K, resp. 8K (najvyššia na svete) pomáhajú k dosiahnutiu ďaleko presnejšej kvality napr. pri pharma krabičkách. V rámci prezentácií bol predvedený offline inšpekčný stroj pre inšpekciu nelepených prírezov a obalov – Diana Eye. Zároveň bolo naznačené, že sa chystá ďalšia novinka v skladačkách a lepičkách pre tento rok.

Novinky v oblasti výsekov a zlatenia

Zákazníkom boli tiež predvedené nové automatické výsekové stroje radu Promatrix 106 CSB a Promatrix106 FC pre aplikáciu horúcej ražby, ale i novinka pre tento rok, veľmi cenovo atraktívny stroj radu Easymatrix 106 FC.

Firma v rámci prezentácie odtajnila i horúce výsekové novinky pre rok 2018 – Powermatrix 106 CSB a Promatrix 145 CSB. Nový Powermatrix bude mať už v štandardnej výbave plnohodnotný obojstranný optický registračný systém 3. generácie, ktorý je inováciou osvedčených optických registrov, ktoré zákazníci poznajú z predchádzajúcich
verzií strojov. Automatický nonstop nakladač bude v novom Powermatrixe ponúkaný v štandardnom variante s výškou 1,8 m. Výseky radu Promatrix 106 CSB a Powermatrix 145 CSB je tiež možné vybaviť automatickým systémom logistiky paliet. Všetky výsekové a zlatiace automaty majú jedno spoločné – najvyššie celosvetovo dosiahnuté mechanické presnosti výseku i zlatenia s presnosťou 0,075 mm. Dôležitý je pre zákazníkov ešte jeden fakt – veľmi atraktívna cena. Všetci sme boli prekvapení z tichého a plynulého chodu, ktorý tieto automatické stroje majú, oveľa tichšie, než sme doposiaľ boli zvyknutí. V hale ani pri plnom výkone neprehlušovali prezentujúce osoby. Stroje vzbudili u zákazníkov veľký ohlas a nadšenie.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore