Ste tu
HomeEdície časopisuEdície 2018Heidelberg pre obalárov

Heidelberg pre obalárov

Na konci roka 2017 usporiadal Heidelberg vo svojom prezentačnom centre vo Wieslochu ďalšiu zo série odborných prezentačných akcií. Tento krát so zameraním na technológie a postupy pre výrobcov obalov, tzv. Packaging Days.

Akcia Packaging Days sa konala vo výrobnom závode vo Wieslochu, presnejšie v prezentačnom centre Heidelbergu pre obalárov, tzv. Print Media Center – Packaging. To sa nachádza v hale 11 rozľahlého závodu a na ploche 3 000 m2, kde sú vystavené a prezentované všetky technológie pre výrobcov obalov – od prepressu cez tlač až po dokončovacie a zušľachťovacie operácie na výsekových strojoch, lepičkách krabičiek a podobne.

Packaging Days sú tradičnou udalosťou, ktorú spoločnosť Heidelberg organizuje každoročne. Vlani ale bola táto
akcia trochu špeciálna. V rámci akcie sa totiž mohli vybraní záujemcovia zoznámiť s tlačovými a spracovateľskými strojmi pre packaging priamo vo výrobných prevádzkach niekoľkých firiem. Pre tieto praktické exkurzie boli vybraní významní producenti nielen z Nemecka, ale i z Holandska a Belgicka. Packaging Days sa zúčastnilo skoro 400 hostí z 28 krajín sveta vrátane Slovenska a o profesionálnu úroveň akcie sa staral tím 50 zamestnancov Heidelbergu.

Lepičky Diana

V rámci Packaging Days boli prezentované všetky technológie pre výrobu obalov, či už sa jedná o tlač, výsek, horúcu ražbu, skladanie a lepenie krabičiek alebo inšpekčné systémy. Heidelberg už dlhodobo predstavuje komplexného dodávateľa pre obalárskych výrobcov. Začneme lepičkami – predstavené bolo ucelené portfólio lepičiek skladačiek, ktoré sa vyrábajú v Novom Meste nad Váhom. Závod od roku 2016 patrí veľmi silnej skupine Masterwork, s ktorou spoločnosť Heidelberg v oblasti packagingu spolupracuje. Spojením know-how a špičkových technológií firiem Heidelberg i Masterwork sa tu teraz vyrába kompletné portfólio skladačiek lepičiek, a to high end radu Diana X, stredného radu Diana Smart a novinky pre rok 2017, základný rad Diana Easy.

Pri všetkých strojoch Diana sa podarilo aplikáciou nových postupov výrazne skrátiť prestavbové časy a dosiahnuť najvyšší stupeň automatizácie vrátane napr. kompletne prepracovaného systému na aplikáciu Braillového písma či dosiahnutie extrémne vysokého rozlíšenia inline inšpekcie. Inšpekcii s rozlíšením 5K, resp. 8K (najvyššia na svete) pomáhajú k dosiahnutiu ďaleko presnejšej kvality napr. pri pharma krabičkách. V rámci prezentácií bol predvedený offline inšpekčný stroj pre inšpekciu nelepených prírezov a obalov – Diana Eye. Zároveň bolo naznačené, že sa chystá ďalšia novinka v skladačkách a lepičkách pre tento rok.

Novinky v oblasti výsekov a zlatenia

Zákazníkom boli tiež predvedené nové automatické výsekové stroje radu Promatrix 106 CSB a Promatrix106 FC pre aplikáciu horúcej ražby, ale i novinka pre tento rok, veľmi cenovo atraktívny stroj radu Easymatrix 106 FC.

Firma v rámci prezentácie odtajnila i horúce výsekové novinky pre rok 2018 – Powermatrix 106 CSB a Promatrix 145 CSB. Nový Powermatrix bude mať už v štandardnej výbave plnohodnotný obojstranný optický registračný systém 3. generácie, ktorý je inováciou osvedčených optických registrov, ktoré zákazníci poznajú z predchádzajúcich
verzií strojov. Automatický nonstop nakladač bude v novom Powermatrixe ponúkaný v štandardnom variante s výškou 1,8 m. Výseky radu Promatrix 106 CSB a Powermatrix 145 CSB je tiež možné vybaviť automatickým systémom logistiky paliet. Všetky výsekové a zlatiace automaty majú jedno spoločné – najvyššie celosvetovo dosiahnuté mechanické presnosti výseku i zlatenia s presnosťou 0,075 mm. Dôležitý je pre zákazníkov ešte jeden fakt – veľmi atraktívna cena. Všetci sme boli prekvapení z tichého a plynulého chodu, ktorý tieto automatické stroje majú, oveľa tichšie, než sme doposiaľ boli zvyknutí. V hale ani pri plnom výkone neprehlušovali prezentujúce osoby. Stroje vzbudili u zákazníkov veľký ohlas a nadšenie.

Čítať celý článok

Príbuzná téma

Pridaj komentár

Top