Infoprint servis

Heidelberg v prvom polroku dosahuje zisk

Podľa výsledkov za 2. štvrťrok (1. júla až 30. septembra 2021) aktuálneho finančného roku 2021/2022 hlási Heidelberger Druckmaschinen AG oživenie trhu v porovnaní s predchádzajúcim rokom takmer vo všetkých regiónoch. 

V prvom polroku spoločnosť zaznamenala nárast tržieb o 22 percent v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku na 983 miliónov EUR a dosiahla zisk po zdanení 13 miliónov EUR.

„Jasne pozitívny vývoj v našich oblastiach rastu a naša lepšia nákladová efektívnosť podčiarkujú, že Heidelberg je na správnej ceste. A do budúcnosti stále vidíme veľký potenciál vďaka našim vedúcim pozíciám v Číne, v digitálnych obchodných modeloch, v e-mobilite a v tlači obalov. Aj napriek momentálnej záťaži v dodávateľskom reťazci nám to dáva istotu pre tento a nasledujúce roky,“ komentuje Rainer Hundsdörfer, generálny riaditeľ spoločnosti Heidelberg.

Pozitívny vývoj

Na konci septembra 2021 boli prijaté objednávky vo výške 1 245 miliónov EUR výrazne nad hodnotou z predchádzajúceho roka v dôsledku pandémie (864 miliónov EUR). V druhom štvrťroku boli objednávky za 593 miliónov EUR tiež výrazne vyššie ako v predchádzajúcom roku (518 miliónov EUR). Nevybavené objednávky sa zvýšili na 886 miliónov EUR v porovnaní so 627 miliónmi EUR v rovnakom období minulého roka. Tržby skupiny vzrástli aj v prvom polroku na 983 miliónov EUR (predchádzajúci rok: 805 miliónov EUR). V druhom štvrťroku to bolo 542 miliónov EUR, po 475 miliónoch EUR v rovnakom období predchádzajúceho roku.

Po šiestich mesiacoch sa EBITDA zlepšila na 75 miliónov EUR (prvý polrok 2020/2021: 67 miliónov EUR). V druhom štvrťroku bola EBITDA 60 miliónov EUR (štvrťrok predchádzajúceho roku 27 miliónov EUR). Po šiestich mesiacoch bol EBIT 37 miliónov EUR (predchádzajúci rok: 27 miliónov EUR).

Vďaka zlepšenému finančnému výsledku sa podarilo zvýšiť zisk pred zdanením z 0 miliónov eur na 20 miliónov eur. Po zdanení vykazuje Heidelberg zisk 13 miliónov EUR po strate 9 miliónov EUR v predchádzajúcom roku.

Zdroj: Heidelberg

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore