Tlačové správy - Polygrafia

Hĺbkotlači v Slovenskej Grafii odzvonilo

S cieľom reorganizovať a zefektívniť výrobu začala a. s. Slovenská Grafia Bratislava od januára investíciu v hodnote 22 mil., a to napriek dlhotrvajúcej recesii v polygrafii. 

 

[column col=”1/2″]

Tento rok investuje do dvoch nových veľkokapacitných rotačných ofsetových strojov Lithoman od spoločnosti manroland, ktoré nahradia hĺbkotlačové stroje. „Hĺbkotlač sa využíva pri tlači s nákladom stoviek tisíc až miliónov kusov a to si dnes môže dovoliť len málokto. Preto sme investovali do technológie, ktorá je vhodná pre tlač vo vysokých aj stredných nákladoch,“ vysvetľuje Martin Ilavský, generálny riaditeľ Slovenskej Grafie. Spoločnosť sa pre výmenu strojov rozhodla po dôkladnej analýze. „Výkon ofsetového stroja je veľkolepý. Oba stroje Lithoman potlačia za hodinu vyše 5,5 mil. strán formátu A4, čo znamená, že sa zvýši potenciálna kapacita tlačiarne o tretinu na takmer 75 000 ton potlačeného papiera za rok,“dopĺňa M. Ilavský. K rozhodnutiu prispeli konkrétne prísľuby od spoločnosti manroland. Dôležitá bola záruka výrobcu na technickú disponibilitu zariadenia a jeho schopnosti skutočne dosahovať projektované výkonnostné parametre, ktoré sú vyššie ako na podobných inštalovaných strojoch. Kľúčová je lokálna podpora prevádzky zariadenia, šírka a dostupnosť ponúkaných servisných služieb.

[/column] [column col=”1/2″]

„Teší nás, že môžeme podporovať Slovenskú Grafiu pri udržiavaní a získavaní náročných zákazníkov,“ vyhlasuje výkonný manažér predaja spoločnosti manroland Ulrich Pfefferer. Zariadenia sa budú meniť postupne. Prvá začne tlačiť 48-stranová rotačka Lithoman koncom leta. Na záver 1. štvrťroka 2012 by malo byť v prevádzke aj nové veľkokapacitné zariadenie, 64-stranový stroj Lithoman. Najdôležitejším parametrom je spokojnosť zákazníkov. „Krok týmto smerom sme vykonali zavedením virtuálneho nátlačku v roku 2010. To umožňuje odsúhlasiť kvalitu tlače v podstatne kratšom čase,“ zdôrazňuje výrobný riaditeľ Peter Kosík. Novinku zaviedla Slovenská Grafia ako prvá v regióne. „Ofsetové technológie manrolandu majú vysoký výkon a najmodernejšie spektrofotometrické zariadenie na porovnávanie a kontrolu farebného priestoru medzi predlohou od zákazníka a samotným výtlačkom. Umožnia tak úsporou času na prípravu novej zákazky v súvislosti s výrobou a výmenou tlačových foriem,“ zdôraznil na záver Peter Kosík.

[/column]

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore