∷ Z aktuálneho vydania

Horizon na Hunkeler Innovationdays 2017 opäť s novinkami

V posledných rokoch sa výstava Hunkeler Innovationdays stala jedným z popredných podujatí zameraných na digitálnu tlač. V rámci 12-teho ročníka, ktorý sa uskutočnil v dňoch 20. – 23. 2. 2017 vo švajčiarskom meste Luzern, prezentovalo sa osemdesiat vystavovateľov z celého sveta. Spoločnosť Hunkeler predstavovala akési pomyselné pojítko medzi výrobcami digitálnych tlačových strojov a výrobcami dokončovacích strojov a zariadení. Jednou z mnohých spoločností, ktoré sú dlhoročným partnerom firmy Hunkeler je aj popredný japonský výrobca dokončovacích strojov – Horizon.
Spoločnosť predstavila dva kompletné inline väzbové systémy pre produkciu variabilných formátov kníh s mäkkými doskami v spolupráci s Hunkeler modulmi pre digitálne spracovanie tlače z kotúča.

Inteligentný systém lepenej väzby s novou variabilnou lepičkou BQ-480

Výsledkom dlhoročnej úspešnej spolupráce spoločností Hunkeler a Horizon je jednoznačne inteligentný systém lepenia. Súčasťou tohto inline systému je nová 4-čeľusťová lepička BQ-480. Aby bola zaručená perfektná kvalita pri výrobe variabilných produktov, Horizon BQ-480 používa silnejšie motory. Výsledkom je podstatne rýchlejšie nastavenie frézovania, bočného lepenia, lisovania a drážkovania. Zmenená geometria mechaniky drážkovania a posilnenie motorov zaisťuje ešte presnejšie knihárske spracovanie pri vyšších hmotnostiach hárkov. Na základe informácií z čiarových kódov sa variabilný trojrez HT-1000V nastaví automaticky na požadovaný formát. V porovnaní s predchádzajúcimi systémami tak BQ-480 ponúka takmer dvojnásobný výkon pri produkcii variabilných kníh.

Inteligentný systém väzby V2 s variabilnou lepičkou SB-09

Pre priemyselnú výrobu spoločnosť Horizon vyvinula inteligentný automatizovaný väzbový systém pozostávajúci zo skladania a separovania hárku, jeho následného formovania do knižných blokov, lepenia a orezu. Tlačený obsah knihy z kotúča je odvinutý v moduloch Hunkeler a ďalej zložený v skladacom stroji Horizon AF-566F. Pre zhromaždenie a vyrovnanie zložiek zo stohovača BBS-40 sú tieto selektívne lepené v lepičke SB-09 a skladané do pevného knižného bloku, čím knižné bloky môžu byť prepravované bezpečne do konečného orezu prostredníctvom variabilného trojrezu HT-1000V aj pri najvyššej rýchlosti.

Čítať celý článok

 

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore