∷ Z aktuálneho vydania

Horizon na HUNKELER INNOVATIONDAYS 2019

Vzostup plne automatizovaných procesov

V posledných rokoch sa výstava Hunkeler Innovationdays stala jedným z popredných podujatí zameraných na digitálnu tlač. V rámci 13. ročníka, ktorý sa uskutočnil v dňoch 25. – 28. 2. 2019 vo švajčiarskom meste Luzern, sa predstavilo viac ako 100 vystavovateľov z celého sveta. Spoločnosť Hunkeler predstavovala akési prepojenie medzi výrobcami digitálnych tlačových strojov a výrobcami dokončovacích strojov a zariadení.

Iba vtedy sa môže rastúci výkon digitálnych tlačových systémov rozvinúť naplno, keď je pracovný postup na všetkých úrovniach výroby plne automatizovaný. Počas Hunkeler Innovationdays 2019 predstavil práve Horizon niekoľko príkladov technológií, ktoré umožnili efektívne a flexibilne kombinovať tlač a konečnú úpravu. Horizon a Hunkeler predstavili ako praktické riešenie pre produkciu knižných blokov väzby V2 inline systém so zabudovanou 4-čeľusťovou lepičkou Horizon BQ-480. Okrem toho boli návštevníci ohromení silou plne automatizovanej linky Horizon-Hunkeler Combine, ktorá demonštrovala spracovanie direct mailingu s integrovanými kupónmi a odpoveďovými kartami. Horizon v Luzerne prvýkrát predstavil znášacie veže typu VAC-L600H, ktoré je možné použiť v spojení s linkou na výrobu šitých brožúr StitchLiner Mark III. Vďaka ďalším optimalizáciám v dráhe papiera môžu nové veže bezpečne spracovať aj kritické typy papierov a veľké formáty. Okrem toho stroj ohromuje výrazne zníženou hladinou hluku a nižšou spotrebou energie až o 30 % oproti staršiemu modelu.

„Počas podujatia sa ukázalo, že mnohí užívatelia už nechcú len sledovať trh a čakať na ďalší vývoj, ale skôr hľadať krátkodobé riešenia,” opisuje Yoshihiro Oe, výkonný riaditeľ Horizon GmbH svoje dojmy z Hunkeler Innovationdays 2019. Oe pokračuje: „Čím menšie a individuálnejšie sú tlačové úlohy, tým dôležitejšie sú krátke časy realizácie a automatizované procesy. Produktové portfólio spoločnosti Horizon spĺňa všetky potrebné kritériá, a preto je absolútne aktuálne.“

KOMFI opäť o krok ďalej Český výrobca KOMFI má na trhu viac ako 20-ročnú tradíciu, napriek tomu sa spoločnosť nespolieha len na overené technológie, ale pravidelne prichádza s novými inovatívnymi postupmi.
V rámci Hunkeler Innovationdays predstavil KOMFI zariadenie Spotmatic 36, UV inkjetový lakovací stroj vhodný na vytváranie lesklých plôch a rôznych lakových efektov, a to nielen na matnom či lesklom lamine, ale i bez lamina. Sútlač je dosiahnutá „za letu“, teda bez zastavenia hárku, pomocou technológie I2IR (Image to Image Registration), pri ktorej dochádza k registrácii tlače na predtlač bez deformácie tlačových dát. Možnosť tlače pri pohybe pásu dopredu i dozadu predstavuje obrovskú časovú úsporu, ktorá je jednou z hlavných výhod. Stroj vďaka tomu umožňuje kombinovať 2D a 3D vrstvy bez viacnásobného vkladania hárku do stroja a vďaka použitiu len jedného typu laku predstavuje nákladovo vysoko efektívne a ekonomické riešenie.

Mária Valentovič
konateľka Grafitec Slovakia Group s.r.o.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore