Tlačové správy - Médiá

Hospodářské noviny

: na webe len za poplatok

České Hospodářské noviny (HN) už budú môcť čítať iba tí, ktorí budú ochotní za ne zaplatiť – v stánku, za predplatné, alebo najnovšie za webovú verziu novín. Spoplatnenie spustil denník od 1. apríla.

[column col=”1/2″]

Bezplatne ostáva na internete prístupný iba spravodajský server iHned.cz, ktorý je zastrešený HN, no nevydáva ten istý obsah. Kompletné vydania HN zverejňuje vydavateľstvo Economia na špeciálnej stránke, ktorá formou takisto pripomína spravodajský server. Od minulého týždňa sú na nej bezplatne prístupné už iba nadpisy a perexy. Upozornila na to aj Lupa.cz.

Možností, ako získať prístup k spoplatneným HN na webe, je viacero. Čitateľ si môže kúpiť prístup k jednotlivým článkom prostredníctvom SMS, ktoré sú spoplatnené sumou 10 Kč. Okrem toho majú prístup papieroví predplatitelia, no možnosťou je aj digitálne predplatné. To používateľovi umožní čítať na webe aktuálne aj archívne čísla HN.

[/column] [column col=”1/2″]

Za ročný prístup k HN na webe si Economia pýta 3 720 Kč (cca 150 €). Rovnakým spôsobom si možno kúpiť aj prístup k archívom iných titulov Economie. Tie zatiaľ aktuálny obsah na webe zverejňujú väčšinou bezplatne, no spoplatnené sú staršie čísla.

[/column][space height=”10″]

Eva Vozárová, © 2011 TREND Holding, s. r. o

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore