Tlačové správy - Polygrafia

HUNKELER – innovationdays 2013

Na tohtoročnom desiatom ročníku „Hunkeler innovationdays“, vo švajčiarskom Luzerne, na celkovej ploche asi 7 000 m2, predstavilo svoje najnovšie produkty viac ako 70 vystavovateľov. Rastúcu internacionalizáciu a enormný záujem zo strany dodávateľov, ako aj zákazníkov, zobrala firma HUNKELER ako novú výzvu a predĺžila toto významné podujatie polygrafického priemyslu zo štyroch na päť dní.

Výstavy sa zúčastnili významné firmy, ktoré prezentovali najnovšie trendy v oblasti digitálnych tlačových riešení (Tlač na vyžiadanie /Print on demand, Direct mail, TransPromo, W2P), softvérové riešenia, spotrebný materiál a digitálne tlačové stroje a zariadenia pre finalizáciu.

Organizátor, spoločnosť Hunkeler vo svojej expozícii predstavila najnovšie generácie systémov Online spracovania potlačeného papiera. Jej najnovšie moduly dnes dokážu finalizovať celý rad substrátov až do hmotnosti 350 g/m2 pri rýchlosti vyššej než 300 metrov za minútu. Premiéru mal okrem iných noviniek aj patentovaný laserový proces pre bezpečnostné dierovanie a perforáciu (HL6 Hunkeler Laser Modul).

Počas 5 dní navštívilo výstavu viac ako päť tisíc návštevníkov. Vplyvom razantného vývoja na digitálnom trhu nadobúda podujatie Hunkeler innovationdays čoraz väčší význam pre odbornú verejnosť i pre vystavovateľov. Budúci ročník Hunkeler inovationdays bude opäť na výstavisku v Luzerne, a to v dňoch 23.- 27. februára 2015.

DIGITÁLNA TLAČ SA STÁVA AJ PRE PRODUKCIU V1 ŠITIA ČORAZ ZAUJÍMAVEJŠOU
Ako ukázala aj Drupa 2012, digitálna atramentová tlač sa presvedčivo etablovala v oblasti vysoko kvalitnej farebnej tlače a v súčasnosti okrem svojho doterajšieho využitia v transakčnej, mailingovej a knihárskej oblasti ponúka aj nové možnosti pre produkty produkcie V1.

V súčasnej dobe časopisy, magazíny a brožúry vykazujú tendenciu klesajúcich nákladov a zároveň môžeme sledovať ich rastúcu mnohorakosť a pestrosť. Zároveň sa skracujú doby požadované na produkciu ako takú. Vzrastajúci význam personalizácie šitých produktov však ponúka nové šance pre vydavateľov. Taký je vývoj trhu, ktorý si aj v tejto oblasti berie pod drobnohľad digitálnu tlač.

Na podujatí „Hunkeler innovationdays 2013“ prezentovala spoločnosť MÜLLER MARTINI, ako partner, svoje kompaktné riešenie pre finálne spracovávanie digitálne tlačenej produkcie. Vo svojej expozícii naživo prezentovala linku Presto II digital pre produkty väzby V1. Osvedčený, automatizovaný systém znášacej drôtošicej linky bol už na Drupe 2012 predstavený s novým riadením ako stupeň „digital ready“, a tiež v Luzerne demonštroval produkciu digitálne tlačených printových produktov pre priemyselné finálne spracovávanie. Návštevníci mohli sledovať, ako z pretlačeného kotúča dokáže linka kontinuálne produkovať skobkami šité produkty. Na výstave bol prezentovaný systém V1 šitia drôtom Presto II Digital s nasledovnou konfiguráciou:

Presto II Digital

1. Hunkeler-odvíjacie zariadenie UW6
2. Hunkeler Fold&Merge-Modul FM6
3. Hunkeler modul priečneho rezacieho
zariadenia CS6
4. Priebežný falcovací systém DLF 2.4
5. Dvojitý nakladač 1551, výklopný
6. Falcovací nakladač 1528
7. Šijacia stanica Presto II
8. Trojrez Typ 1565 so stredovým rezom
pre dvojprodukciu
9. Vykladanie do „šupiny“ na pás


POŽADOVANÁ JE PRVOTRIEDNA KVALITA ŠITIA
„Nároky na kvalitu digitálne tlačených a šitím spracovávaných produktov sú rovnako vysoké ako pri konvenčnej produkcii,“ vysvetľuje Dragan Volic, šéf marketingu systémov dokončujúceho spracovávania tlače v Müller Martini. „Šijacou linkou Presto II Digital môžeme ponúknuť nielen obvyklú prvotriednu kvalitu šitia, ale aj všetky ďalšie možnosti dokončujúceho spracovávania nášho flexibilného stavebnicového a modulárneho systému konštrukcie.“ Vysoká kvalita orezu, dvojprodukcia, fóliovanie a paletizácia sú iba niektoré príklady z takmer neobmedzených možností, ktoré zabezpečuje Müller Martini pre zostavovanie digitálne tlačenej produkcie.

VYSOKÁ OCHRANA INVESTÍCIE
Šijacia linka Presto II Digital ponúka, ako ideálne riešenie pre malé a stredné podniky, vysokú ochranu vloženej investície. Šijacia linka vybavená pre konvenčné využitie, ako klasická konvenčná drôtošicia linka, môže byť, prostredníctvom doplnenia priebežného falcovacieho aparátu a nasledovných agregátov, kedykoľvek pripravená a prispôsobená na jej využitie pre priame spracovanie digitálnej tlače. Pritom stále zostáva zachovaná možnosť flexibilnej výmeny medzi oboma druhmi produkcie – digitálnou a konvenčnou, ako aj možnosť kombinovaných produktov. Teda spojenie digitálne tlačených signatúr s konvenčnými nakladačmi zložiek ako aj selektívne privádzanie obálok. Modulárna konštrukcia linky Presto II Digital umožňuje, elegantné možnosti dobudovania a pripravuje linku Presto II Digital aj na ďalšie budúce požiadavky inkjetovej – digitálnej tlače.

VEĽKÁ PESTROSŤ PRODUKCIE
Pomocou nových falcovacích agregátov, ktoré ponúkajú aj väčšiu variabilitu, je možné spracovávať aj väčšie tlačové šírky a šírku kotúča je potom možné lepšie využiť. Tým pádom je možné na linke Presto II Digital produkovať veľmi široké spektrum formátov. Pri ešte vyšších nárokoch na integráciu je možné samozrejme linku Presto II Digital inline pripojiť priamo k digitálnemu rotačnému stroju. Tu naplno ukáže svoje prednosti systém spracovávania dát a produkcie Connex, od Müller Martini, ktorý zabezpečuje dokonalú súhru a optimálne vzájomné riadenie všetkých agregátov ako celku.

SYSTÉM CONNEX
Vo všetkých procesoch dokončovacej výroby zabezpečuje Workflow-Systém Connex, od Müller Martini, nekompromisnú súhru a optimálne riadenie a zosúlaďovanie všetkých agregátov. Tým vytvára aj bázu pre integrálu zariadení a liniek šitia V1, lepenia V2 a liniek na výrobu tvrdej knižnej väzby V8 do komplexného digitálneho systému Sigma Line. Okrem toho, že systém Connex komunikuje so zosieťovanými zariadeniami, zabezpečuje ešte navyše aj vysokú bezpečnosť a transparentnosť produkcie, generuje dáta zákaziek všetkých systémov a umožňuje tým disponibilitu so zákazkami. Müller Martini spolupracuje veľmi úzko so svetovými lídrami a hlavnými výrobcami systémov digitálnej tlače. Táto spolupráca a skúsenosti tvoria základňu pre bezchybnú integrálu tlačových strojov do celkového workflow. Okrem toho aj pri linke Presto II Digital je možné Online napojenie cez systém diaľkovej diagnostiky MMRemote. Tento systém podstatne znižuje náklady pri poruchách a prestojoch, prevádzke a servisných zásahoch a redukuje výpadky až do 50 percent. Systém CONNEX bol naživo predvedený, s reálnymi užívateľskými dátami návštevníkom na stánku Müller Martini.

Celkovo pozitívnu veľtržnú bilanciu vyzdvihol Dragan Volic: „Som veľmi spokojný s vysokou úrovňou návštevníkov a veľkým záujmom o naše riešenia. Spoločnosť Müller Martini jasne potvrdila, rozšírením palety “Digital Solutions” flexibilnou drôtošičkou Presto II Digital, svoju pozíciu svetovej jednotky na trhu ďalšieho spracovania digitálnych tlačovín.“

František Martančík
www.polygrafia-fotografia.sk

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore