∷ Z aktuálneho vydania

IGEPA GROUP A SAPPI OCENILI POLYGRAFICKÝ POČIN ROKA 2022

V mesiacoch marec a apríl tohto roku vyhlásila spoločnosť Igepa group spolu so svojím partnerom – spoločnosťou Sappi súťaž Polygrafický počin roka 2022. Cieľom súťaže bolo oceniť akýkoľvek polygrafický výrobok za jeho výnimočné polygrafické spracovanie, originalitu alebo umelecký dojem, vyzdvihnúť kreativitu a netradičný prístup k riešeniu zákaziek.

Odborná porota v zložení Petr Breburda (Igepa CZ, na fotografii vpravo), Alexander Kuklovský (Sappi, na fotografii vľavo) a zástupcovia médií, ako nezávislí odborní garanti Martin Novotný (Grafie CZ) a Marian Hains (PrintProgress) hodnotili zo súťažiacich prác v kategóriách absolútny víťaz – Polygrafický počin roku
a Originálne poňatie tlačoviny. Súčasťou bolo aj hodnotenie na sociálnych sieťach – Víťaz sociálnych sietí.

Kritériami hodnotenia (bez poradia dôležitosti) boli:

• Kvalita tlače
• Spôsob a kvalita zušľachtenia
• Knihárske spracovanie
• Umelecký dojem a kreativita

Do súťaže poslali svoje práce: Tlačiareň LT (Luďka Tomešová)

Projekt Figubo združuje nadaných fotografov z celého sveta, ktorí sa zameriavajú na fotenie figúrok a bábik, spravidla inšpirovaných animáciami. Časopis obsahuje rozhovor s japonským fotografom známym pod prezývkou のの (nono) a kalendár komplet dopĺňa o ďalšiu fotografovu tvorbu. Finálny produkt je určený na celosvetovú distribúciu v limitovanom počte.
Kalendár aj časopis sú vytlačené na papieri Vantage Silk tlačovým strojom Konica Minolta AccurioPrint C3070L a obálka časopisu zušľachtená matným laminom.

Fronte

Kniha nás sprevádza celým Ústeckým krajom od legendy o Praotcovi Čechovi, cez povesť o Přemyslu Oráčovi až k sakrálnym pamiatkam. Kniha obsahuje časti o jednotlivých mestách kraja a ukazuje i krajinné celky – České stredohorie, Krušné hory, Poohří, Labské pieskovce a Lužické hory. Značnou časťou sú v knihe zastúpené i veľmi populárne letecké fotografie. Kniha je vytlačená na papieri GaleriaArt Silk tlačovým strojom MANROLAND 700 evolution s použitím disperzného laku a farieb Huber.

Graspo
Víťaz v kategórii Originálne poňatie tlačoviny Majstrovské kuchárske dielo estetiky a vtipného jazyka so starostlivými pokynmi, ako si doma môžete vyrobiť cestoviny, je vytlačené na papieri GalerieArt volume tlačovým strojom MANROLAND 705 EVOLUTION a zušľachtené matným lakom OXI, slepo tlačou na prednej strane pod samolepkou a samolepkou.

Moravapress

Zaujímavo poňaté kvartetové karty sú plné krásnych fotografií vtáčich obyvateľov botanického parku. Karty sú vytlačené na papieri GaleriaArt tlačovým strojom HP Indigo 12000 a zušľachtené lamináciou.

Grafico
Víťaz v kategórii Iné tlačoviny – kalendár

Nástenný kalendár Snová krajina 2023 je vytlačený na papieri Vantage Gloss FSC 150g tlačovým strojom Heidelberg. Titulka je obohatená lesklým disperzným lakom a termorazbou.

TNM Print
Absolútny víťaz Polygrafický počin roku 2022 (cenu preberá Radek Kuklík, riaditeľ tlačiarne, na fotografii druhý sprava) Kniha plná fotografií, trás a zaujímavostí z cykloturistických potuliek po Alpách je vytlačená na papieri GaleriaArt tlačovým strojom Komori a zušľachtená matným
disperzným lakom.

Tlačiareň Knopp

Víťaz sociálnych sietí Deník tříbarevné kočky – Sofí Letizia del Campo je limitovanou edíciou o mačacom živote a zážitkoch s autorkou knihy. Je vytlačená na papieri GaleriArt tlačovým strojom Xerox C1000 a zušľachtená na obálke lamináciou Soft touch a parciálnym lakom.
Ocenené exponáty zo súťaže budú vystavené aj v rámci výstavky polygrafických prác na 6. konferencii PrintProgress 2022 v dňoch 6.-7. októbra v Trnave. Ďakujeme všetkým súťažiacim za prihlásenie svojich diel a už dnes sa tešíme na pokračovanie Polygrafického počinu roku 2023.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore