∷ Z aktuálneho vydania

Imaginative Colours – Vyše 250 farieb papierov Fedrigoni

Rozmanitosť papierov Fedrigoni od talianskeho výrobcu, prináša jednu z najširších ponúk na trhu. Rozsiahla farebná škála s vyše 250 farbami, rôzne povrchové úpravy a špeciálne papiere predstavujú možnosti, medzi ktorými si vyberie aj najnáročnejší klient.

Ekologicky rozhľadeného zákazníka zaujme, že všetky papiere sú FSC® certifikované a v ponuke je hneď niekoľko kolekcií recyklovaných papierov. Pre lepšiu orientáciu vznikli popri dizajnovo prepracovaných vzorkovníkoch, ktoré sú venované jednotlivým kolekciám, aj súhrnné vzorkovníky Imaginative Colours a Imaginative White. Bližšie predstavíme Imaginative Colours cez kolekcie, ktoré tvoria základ kreatívneho sortimentu Fedrigoni.

Natierané, nenatierané, so štruktúrou, perleťové, transparentné, bavlnené alebo metalické,… spolu 262 kreatívnych papierov vo vzorkovníku Imaginative Colours uľahčuje prácu pri vyberaní papiera farebné roztriedenie. Na všetkých vzorkách je uvedený stručný popis s ďalšími dostupnými gramážami a prípadnou dostupnosťou obálok. Okrem týchto informácií sa na každej vzorke nachádza aj ukážka potlače v rôznych intenzitách.

Farebné papiere

Najfarebnejšou kolekciou je určite SIRIO COLOR s 28 farebnými odtieňmi v gramážach od 80 do 350 g/m2. Prírodné papiere Sirio Color sú farbené v hmote s hladkým homogénnym povrchom alebo vo variante Sirio Color/E
v 290 g/m2 s razbou plátna. Medzi farbami vedie hlavne Nude.

Recyklované papiere WOODSTOCK s hladkým povrchom, majú pastelovejšie odtiene a sú rovnako farbené v hmote. Dostupné sú v gramážach od 80 do 285 g/m2. Podiel recyklovaných vlákien tvorí 80 % a najviac badateľné sú vo farbe Betulla.

ISPIRA je špeciálna kolekcia vodeodolnejších papierov so „soft touch“ upraveným povrchom a jasnými modernými farbami. Používa sa najmä pre materiály, ktoré majú byť odolnejšie voči častému používaniu ako napr. nápojové lístky. Dostupné sú v gramážach od 120 do 360 g/m2.

MATERICA prírodné papiere s volúmenom až 1,8 obsahujú 20 % recyklovaných vlákien a 15 % bavlny, čo z nich robí veľmi flexibilný papier vhodný ako k „letterpressu“ tak aj
do digitálnej tlače alebo ako obalový materiál. Dostupné sú gramáže 120 až 360 g/m2. Materica je obľúbená aj pre svoju zemitú škálu farieb a to najmä vo farbe Kraft.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore