∷ Z aktuálneho vydania

Inovácie z tradície – Zachovať dobré veci z tradície a vytvoriť nové z vlastnej sily

Stratégiou firmy je motto: „Otvorte sa zmenám, ale nestrácajte svoje vlastné hodnoty.“

Spoločnosť Felix Böttcher GmbH & Co. (Böttcher) s centrálou v nemeckom Kolíne je známa ako hlavný výrobca a dodávateľ pogumovaných valcov v Európe. Korene tejto rodinnej firmy siahajú až do roku 1725. Distribučná sieť spoločnosti pokrýva takmer všetky kontinenty sveta. Firma má pobočku v Prahe a dcérske spoločnosti na Slovensku, Maďarsku a Baltiku. Jej dcérska spoločnosť v Českej republike Böttcher ČR, v závode vo Vyškove na Morave, pogumováva valce.

Informácie o novinkách, plánoch a smerovaní spoločnosti Böttcher nám poskytol Peter Spiesz, konateľ spoločnosti Böttcher Slovenská republika, s. r. o., regionálny manažér pre východnú Európu.

Spoločnosť s takmer 300-ročnými koreňmi a s viac ako 2000 zamestnancami vie uspokojiť očakávania zákazníkov a čeliť súčasnej konkurencii?

Pre spoločnosť je najdôležitejšie to, aby bola konkurencie schopná vo všetkých smeroch. Len tak vie uspokojiť očakávania zákazníkov. Kľúčovú úlohu tiež zohrávajú rokmi získané skúsenosti, vysoká miera odbornosti a silný tím špecialistov.

Böttcher okrem produktov pre potreby polygrafie významne pôsobí aj v iných odvetviach priemyslu. Aká je percentuálna skladba produktov a zameranie do budúcnosti?

Aj keď sa domnievame, že polygrafia je relatívne stabilná, našou snahou je čoraz viac sa zameriavať aj na iné oblasti trhu. Dnes už viac ako 35 % obratu je tvorených mimo polygrafiu. Ide hlavne o tzv. technické valce pre rôzne odvetvia a zameranie, napr. spracovanie ocele, plechov, drevársky priemysel – spracovanie nábytku, papierenský priemysel a ďalšie odvetvia. Pre túto oblasť zamerania spoločnosť vytvorila aj novú značku Böttcher TEC. Trh priemyselných valcov je najrýchlejšie rastúcim segmentom nášho podnikania. Veríme, že sa nám podarí navýšiť podiel na tomto rozvíjajúcom sa trhu aj v našom regióne.

 

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore