∷ Z aktuálneho vydania

Inovatívne technológie na divadelných doskách

Trendy vo výrobe obalov? Úspešná implementácia web to print? Marketingová kampaň, ktorá zaujme?…

A mnoho ďalších tém zaznelo 16. mája 2019 v pražskom Royal Theatre na Vinohradoch pre viac ako štyridsať pozvaných hostí spoločností DataLineTechnology a Hewlet Packard na lokálnej pražskej konferencii DSCOOP pre zákazníkov, používateľov technológie HP Indigo. Hlavný hostiteľ podujatia a moderátor v jednej osobe, Martin Bělík, produktový a marketingový manažér spoločnosti DataLine Technology , spolu s partnermi a hosťami odprezentovali odborné technologické, materiálové, ale aj trendové a marketingové témy, ktoré spolu s informáciami patriacimi do správneho prehľadu manažéra z polygrafickej brandže vytvorili skvelé celodenné predstavenie, doplnené neformálnymi stretnutiami a výmenou informácií medzi českými, ale aj slovenskými účastníkmi podujatia.
Medzi technologicky ladené prezentácie zamerané na spôsob, ako vďaka moderným technickým riešeniam dokážete zvýšiť výkonnosť tlačiarne, resp. jednotlivých technológií, patrila prednáška Vincenta Alberta z EF Cooling o systéme chladenia pre HP Indigo EVO. Floriana Monella z A B Graphic International Ltd. predstavila laserový výsek používaný na samolepiace etikety a Gustavo Guzzi zo spoločnosti Karlville Swiss uviedol prezentáciu o produktovom rade zariadení KS – DSUP ľahko použiteľných a určený pre vysoko výkonnú výrobu vreciek. Produktový rad DSUP prichádza s rôznymi možnosťami odvíjania pre jednu webovú a / alebo multi-webovú synchronizáciu pre úzke webové tlačiarne. Veľmi zaujímavá bola prezentácia Roberta Budzáka zo spoločnosti HP o flexibilných obaloch a trendoch v ich výrobe. (Celý článok zameraný na túto tému od Roberta Budzáka prinášame na inom mieste v tomto vydaní časopisu – poznámka redakcie).

Druhý blok prednášok bol zameraný na predstavenie papierových materiálov vhodných na potlač zariadeniami HP Indigo od spoločností Europapier a Antalis. Tieto dve produktové prednášky doplnili veľmi zaujímavé prezentácie o tom, ako úspešne implementovať a hlavne využiť pre zvýšenie obchodu Web to print systém v tlačiarni prezentovanej Gregom Youngom zo spoločnosti Infigo Software a predstavenie PrintOS ako nástroja na zvýšenie produktivity a konkurenčnej výhody spoločnosti Patrickom Cahuetom zo spoločnosti HP. Najživšou časťou druhého bloku s najvyššou interakciou pre účastníkov v publiku však bola diskusia Martina Bělíka s pozvanými hosťami
k okrúhlemu stolu, pri ktorom postupne vyspovedal výrobného riaditeľa spoločnosti CEWE fotokniha Libora Rambouska o trendoch v tlači tohto obľúbeného tlačového produktu, ktorý sa presadzuje na trhu stále viac a viac a našiel si miesto nie len v domácnostiach, ale už aj ako prezentačný nástroj vo firmách a pomaly nahrádza miesto aj v prípade produktových katalógov, hlavne v menších firmách a pri nízko nákladovej tlači. Druhým hosťom okrúhleho stola bol spolumajiteľ tlačiarne Typografia plus z Bratislavy Pavol Polgár, ktorý odpovedal na otázky, ako sa darí na Slovensku tlačiarni s digitálnymi tlačovými strojmi HP Indigo a ako sa darí napĺňať výrobné kapacity. Tretím pozvaným účastníkom bol riaditeľ tlačiarne Roman Kandler zo spoločnosti Martin Peroutka, ktorá sa špecializuje na výrobu a potlač vreciek s možnosťou využitia variabilných dát. Účastníci sa súčasne dozvedeli o trendoch a stúpajúcom záujme o využitie potlače vreciek na rôzne druhy produktov, vrátane potravín.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore