∷ Z aktuálneho vydania

Inšpirácie a trendy 2023

PP 1/2023

Vstúpte s nami do sveta odvážnej farby plnej energie a silnej emócie – Viva Magenta, Pantone farba roka 2023. Bude táto farba prevládať aj v oblasti dizajnu značiek a obalov? Už teraz sa tešíme, čo nám tento rok prinesie. Ale keďže všetko je ešte stále len vo hviezdach, berieme do rúk krištáľovú guľu a pokúsime sa zabaviť predpovedaním trendov, ktoré budú v tomto roku v popredí dizajnu značiek a obalov. Trúfate si aj vy predpovedať, čo bude v tejto oblasti prevládať? Podeľte sa s nami o váš názor.

Pantone farba roka 2023:
Viva Magenta

„Netradičný odtieň pre netradičnú dobu: nová vízia“ – to boli slová, ktorými spoločnosť Pantone predstavila svoju novú farbu pre rok 2023: PANTONE 18-1750 Viva Magenta. Táto vášnivá farba, zmes červenej a modrej, vibruje sviežou energiou. Viva Magenta je odvážna, pulzujúca farba, ktorá podporuje radostnú a optimistickú náladu a píše nový príbeh.

“PANTONE 18-1750 Viva Magenta

s jemným karmínovo červeným tónom predstavuje rovnováhu medzi teplým a chladným. Je to asertívna, ale nie agresívna farba, ktorá nedominuje tvrdo, ale uplatňuje prístup „päsť v zamatovej rukavici“. Viva Magenta vyžarujúca dynamiku, je transformačným červeným tónom schopným inšpirovať dizajn a vytvárať pozitívnejšiu budúcnosť,“ píše Pantone o zvolenej farbe pre rok 2023.

Žiarivý červený tón stelesňuje čistú radosť, podporuje experimentovanie a sebavyjadrenie bez zdržanlivosti. Jeho cieľom je privítať kohokoľvek
s rovnakým elánom k životu a s rebelským duchom.

Inšpirovaný Pantone farbou roka z portfólia dizajnových papierov spoločnosti Europapier Slovensko vyberáme…

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore