Edície 2016

Kašírovanie

Otvorme dvere do vzrušujúcej budúcnosti s kašírovanou vlnitou lepenkou

 

 

Stefan Tschumi, komerčný riaditeľ pre kašírovanie a digitálnu tlač spoločnosti Metsä Board, opisuje, aké nové možnosti v oblasti balenia prinášajú špeciálne vyvinuté papiere pre potreby kašírovania.

Kašírovanie dostáva krídla

Nové materiály ponúkajú skvelú, cenovo dostupnú kombináciu vysoko kvalitnej grafiky a skvelej pevnosti  ako sme zvyknutí u vlnitej lepenky, ktorá je vhodná hlavne pre krátke výrobné behy. Ide o ideálne riešenie v dnešnom, rýchlo sa meniacom svete plnom špeciálnych reklám, limitovaných edícií a vo svete partnerských značiek. Práve vďaka tomu sa stáva z vlnitej lepenky špičkový materiál, ktorý sa dostáva do úlohy „tichého partnera pri predaji“, ktorý propaguje výrobky uložené na regáloch.

Svet maloobchodného predaja sa mení. Obrovské množstvo nákupných kanálov, „online“ nakupovanie, v kombinácii so zmenami v správaní a v životnom štýle zákazníka ako napríklad dožadovanie sa vyššieho pohodlia, znamenajú,že v súčasnosti vlnitá lepenka poskytuje rýchle a finančne prijateľné riešenie.

Spoločnosť Metsä Board už dlhé roky patrí so svojím produktovým radom Kemiart k popredným svetovým dodávateľom kraftlinerov s bielou vrchnou stranou, nedávno sme sa však rozhodli reagovať na možnosti, ktoré ponúka kašírovanie. Okrem rozšírenia možností použitia našich existujúcich papierov sme priniesli na trh nové a odlišné produkty, ktoré ponúkajú ešte väčšiu variabilitu a zároveň prinášajú možnosť ako sa odlíšiť od konkurencie.

Stefan Tschumi, komerčný riaditeľ pre kašírovanie a digitálnu tlač

Nízka hmotnosť

Naše papiere obsahujú iba drevné vlákna. Vďaka tomu dokážeme vyrábať oveľa ľahšie a pritom rovnako pevné produkty, ako sú tie konvenčné. Modo Northern Light Litho je plne bielený, dvakrát natieraný kraftliner, ktorý sa vyznačuje vynikajúcou potlačiteľnosťou a zároveň nízkou hmotnosťou, s gramážou od 90 gsm. Nižšia hmotnosť prináša nižšie náklady, ako aj šetrnejší prístup k životnému prostrediu.


Wasboarding (presvitanie vlny)

Zvlnený povrch vlnitej lepenky je vždy problémom, keď sa zvažuje možnosť použitia produktu s nižšou hmotnosťou. Vďaka pevnosti a vrstveniu nášho špeciálneho papiera na vlnitú lepenku sa však z výrobnej rovnice podarilo odstrániť sklon k washboardingu, a to dokonca aj v prípade papiera s najnižšou gramážou.

CARTA SELECTA

1. Dvojitý náter. 2. Bielená chemická buničina. 3. Drevitá buničina. 4. Pigmentový náter.

 

 

 

 

CARTA SOLIDA

1. Trojitý náter. 2. Bielená chemická buničina. 3. Bielená chemotermomechanická buničina. 4.bielená chemická buničina.

 

 

 

 

 

KEMIART GRAPH +

1. Dvojitý náter. 2. Bielená chemická buničina. 3. Nebielená chemická buničina.

 

 

 

 

 

Špeciálne efekty

Všetky typy nami vyrábaných papierov na vlnitú lepenku sa vyznačujú vynikajúcou potlačiteľnosťou a tvarovateľnosťou. Pre širšie možnosti využitia sme však vyvinuli dvojvrstvový špeciálny papier Carta Selecta, ktorý je vhodný na povrchovú úpravu lesklým UV lakom, a to aj v prípade nízkej gramáže – len 150 gsm. Na druhej strane, papier Modo Northern Light bez povrchovej úpravy má matný povrch, ktorý je atraktívny svojím prirodzeným vzhľadom a zároveň je príjemný
na dotyk. Vďaka odolnosti voči trhaniu a pevnosti nášho papiera na vlnitú lepenku sa ľahšie vytvárajú otvory, výrezy a odtrhávacie perforácie. Na mikrovlne je možné dosiahnuť ďalšie špeciálne efekty – laminovanie a reliéfnu ražbu.

Úplne biela vlnitá lepenka

Pri použití papiera Modo Northern Light bez povrchovej úpravy na vlnu, v kombinácii s vrchným a spodným papierom s povrchovou úpravou alebo bez povrchovej úpravy, je možné dosiahnuť novú úroveň bielosti. Tento typ vlnitej lepenky sa používa na výrobu obalov menšej veľkosti. Vďaka odstráneniu šedej vrstvy je teraz možné vyrábať pevné, no zároveň ľahké obaly pre výrobky prémiovej kvality, resp. pre výrobky,
pri ktorých čistota zohráva dôležitú úlohu.

Bezpečnosť potravín

Nároky na bezpečnosť pri styku s potravinami sú neustále vysoké, keďže existujú riziká súvisiace s použitím recyklovaného papiera pri styku s potravinami. Primárne čerstvé drevné vlákna zo stromov, ktoré používame na výrobu všetkých typov nášho papiera, sú čisté a bezpečné, je ich možné vysledovať späť až k zdroju a neobsahujú žiadne kontaminujúce látky. Vďaka tomu bol náš papier schválený ako vhodný na priamy kontakt s potravinami. Navyše jeho biela farba mu prepožičiava čistý vzhľad, čo pôsobí upokojujúco na konzumentov rýchleho občerstvenia, ktoré sa konzumuje priamo z obalu.

Udržateľnosť

Náš papier sa vyrába z obnoviteľných zdrojov –
z dreva vyťaženého v rámci trvalo udržateľného lesného hospodárstva v severských lesoch. Predstavuje vhodnú voľbu, pokiaľ vám záleží na trvalej udržateľnosti lesa. Naše papiere sú vďaka optimalizácii zásobovacieho reťazca dodávané
s nízkou uhlíkovou stopou. Jedná sa o ekologicky – efektívne recyklovateľný papier, vďaka čomu sa znižuje množstvo odpadu vyvážaného na skládky, a tým zásadne prispieva do systému recyklácie.

Výber

Na uľahčenie výberu správneho typu papiera, spoločnosť Metsä Board zoskupila svoje produkty do portfólia s ponukou kašírovacích papierov, ako sú: Carta Selecta , Modo Northern Light, Modo Northern Light Litho, Carta Solida a Kemiart Graph+.

Podpora

Ak sa potrebujete poradiť o výbere a použití papierov na kašírovanie, naši technickí experti sú vám kedykoľvek k dispozícii. Či už ide o odskúšanie, technické otázky  alebo dopyty, na všetko dáme odpoveď.

MODO NORTHERN LIGHT

1. Bielená chemická buničina.

 

 

 

 

 

MODO NORTHERN LIGHT LITHO

1. Dvojitý náter. 2. Bielená chemická buničina.

 

 

 

 

www.metsagroup.com, tel.: 00420 602 329 132 zákaznicky servis: 0800 005 039
e-mail: eva.madarasova@metsagroup.com

 

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež
Zatvoriť
Tlačidlo Späť hore