∷ Z aktuálneho vydania

Keď etikety, tak Gallus Labelmaster

Začlenením spoločnosti Gallus Ferd. Rüesch AG do skupiny podnikov Heidelberg dostal nový impulz tiež vývoj a predaj rotačných tlačových strojov Gallus. Výsledkom je aj nový Labelmaster, ktorý bol prvýkrát predstavený v roku 2016 na Gallus Innovation Days. Na veľtrhu Labelexpo Europe 2017 bol vystavený najvyšší rad Labelmaster 440 Advanced. Výroba etikiet na tomto stroji bola predvedená aj na tohtoročnom Galluas Innovation Days 2018. K inštalácii nových strojov Gallus Labelmaster sa schyľuje aj v Českej republike. Potvrdzujú sa tak očakávania, že tento vysoko produktívny a úsporný stroj osloví rad výrobcov etikiet a flexibilných obalov.

Poďme si teda túto švajčiarsku novinku predstaviť. Tlačový stroj Gallus Labelmaster odpovedá na súčasné požiadavky trhu etikiet a flexibilných obalov, ako ich nastoľujú ich výrobcovia a im zasa koneční zákazníci. Automatizácia patrí k základným požiadavkám, ktorá maximálne zrýchľuje nastavenie stroja pre príslušnú zákazku. S pomocou automatizácie sa minimalizujú eventuálne chyby obsluhy a maximalizuje sa celková produktivita stroja. Výrobca etikiet a prevádzkovateľ stroja sa musia vyrovnať so skutočnosťou, že zvyčajné zloženie produkcie je tvorené veľkým množstvom menších zákaziek. Okrem automatizácie prípravy na zákazku musí byť tlačový stroj v najvyššej miere flexibilný v nastaveniach, je potrebné minimalizovať čas a spotrebný materiál na rozbehnutie zákazky. V neposlednom rade musí stroj poskytovať perfektnú kvalitu tlače, či už z pohľadu farebnosti či sútlače.

Nový Gallus Labelmaster spĺňa všetky vyššie uvedené predpoklady. Tlač sa vyznačuje stopercentnou presnosťou sútlače. Ovládanie je mimoriadne jednoduché, centrálny pult riadenia s dotykovým panelom HMI je posuvný pozdĺž celého stroja. Vysoký stupeň nastavenia automatizácie a jednoduchá výmena odľahčených hliníkových valcov s tlačovou formou skracujú čas na prípravu zákazky. Zásadné skrátenie dĺžky dráhy médií medzi tlačovými jednotkami na 1,4 m znižuje aj množstvo odpadu. Ďalším príkladom zníženia výrobných nákladov je tiež optimalizácia množstva atramentu v komorovej rakli, ktorá vyžaduje iba 250 g farby. Komorová rakľa je navrhnutá tak, aby zamedzila vytváraniu peny vo farbe alebo laku a zaistila optimálny prenos na aniloxový valec. Labelmaster podporuje a umožňuje potláčať veľmi širokú škálu substrátov – papierov, samolepiacich materiálov, kartónov, monofólií, obalových materiálov na výrobu túb a pod. Tlač na stroji Labelmaster prebieha rýchlosťou až 200 m/min. Labelmaster potláča médiá so šírkou až 445 mm, pričom šírka potlače dosahuje 440 mm. Minimálna šírka dráhy je potom 220 mm. Maximálna dĺžka formátu dosahuje 635 mm, minimálna je 203,2 mm.

Labelmaster sa, rovnako ako ostatné modely strojov Gallus, vyznačuje výrazným modulárnym poňatím konštrukčného riešenia. Môže byť nakonfigurovaný presne tak, aby maximálne vyhovoval potrebám zákazníka.

 

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore