∷ Z aktuálneho vydania

KEĎ SA NAMIXUJE INOVÁCIA S ODVAHOU, ELÁNOM A PROFESIONALITOU

Budúcnosť našej firmy stojí a padá na našich zamestnancoch. Tie CNC stroje, lisy, zváračky a všetky ostatné stroje, by boli bez nich len kopa stojaceho železného šrotu. Myslím, že sa tu skutočne vyzbierala výborná partia ľudí, o ktorých sa mohla firma vždy na 100 % oprieť. Takže s takými ľuďmi, akých máme, máme len tie najvyššie ciele.

Slovenská spoločnosť INAT vsadila na odborníkov a nebála sa pustiť ani do vývoja nových technológií, v čom aktuálne zaznamenáva veľký úspech. Bližšie informácie o spoločnosti nám v rozhovore sprostredkoval jej konateľ Martin Hudcovský.

Vaša spoločnosť je lídrom v automatizácii viac ako 10 rokov a venuje sa prevažne strojárskej výrobe. Čím vás oslovila 3D tlač a kedy ste sa jej začali naplno venovať?

3D tlač sme zo začiatku začali využívať len v kooperácii asi pred 3 rokmi. Ale čoraz častejšie sme narážali na problém, že sme potrebovali výtlačky z odolných priemyselných plastov, ktoré nám bežné tlačiarne nedokázali vytlačiť. Vtedy prišiel náš konštruktér Tomáš Tillinger, že má teóriu, ako navrhnúť 3D tlačiareň, s ktorou by sme dokázali tlačiť aj materiály, ktoré iné tlačiarne nedokážu. Tak sme si sadli aj s našimi ostatnými konštruktérmi a s chalanmi z výroby, že či sme vôbec schopní tento návrh aj reálne vyrobiť. Takže sa dá povedať, že od ich odpovede „to dáme“, sme sa začali 3D-tlači venovať naplno.

Čítať celý rozhovor

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore