∷ Z aktuálneho vydania

Keď sa prepája ofset s digitálom

Ak by ste chceli nájsť na Slovensku väčšiu tlačiareň v zmiešanom segmente digitálno-ofsetovom, hľadali by ste márne. Svojím portfóliom dokáže pokryť akúkoľvek požiadavku týkajúcu sa potlače. Napriek tomu, že sa polygrafický trh digitalizuje, v tlačiarni Bittner aktuálne dopĺňajú svoj strojový park o zariadenia ofsetové. Rozprávali sme sa s Katarínou Lörinczovou, výrobnou manažérkou spoločnosti bittner print s. r. o.

Bittner je tlačiareň, ktorá presahuje rozmery bežných slovenských tlačiarní, či už z hľadiska vybavenia strojového parku alebo šírky portfólia. Existuje vôbec niečo, čo v Bittneri nedokážete potlačiť?

Myslím si, že nie je (smiech). Dokážeme potlačiť všetko, na čo si len pomyslíte. Od malej vizitky, až po celé dvere. A to myslím doslova, pretože okrem tlače rôznych formátov a materiálov z roliek alebo hárkov potláčame vďaka Flatbed technológii aj doskové materiály. Čokoľvek do hrúbky 8 cm je u nás potlačiteľné priamou potlačou. Všetko, s čím príde zákazník a súvisí to s tlačou, dokážeme urobiť. Samozrejme, občas potrebujeme kooperovať na niektorých materiáloch, ale to je len preto, že ich nevieme vyrobiť. Napríklad také skrutky.

Kde je tá pomyselná hranica, kedy potrebuje kooperovať a kedy si na potrebné veci kupujete vlastnú technológiu?

Pán Bittner je vizionár, ktorý sa snaží a ja si myslím, že mu to i vychádza, byť o krok vpred pred konkurenciou. Sleduje trh, zúčastňuje sa výstav a pozoruje vývoj polygrafie. Čiže ak z pozorovania uznáme, že by bolo výhodné danú technológiu zakúpiť a vidíme potenciál v dopyte, ideme do toho. Už dávnejšie sme napríklad tušili, že náš digitálny strojový park budeme musieť posilniť o ofsetový stroj, a teda zorientovať sa i na tomto poli. Brali sme do úvahy fakt, že ak zadá klient zákazku na bilboard i na knihu zároveň, môže si prísť po oboje v rovnaký čas k nám. Jedno miesto pre všetko, čo potrebuje. Fullservis je základ spoločnosti Bittner a klienti ho veľmi vysoko oceňujú, pretože všetok svoj stres „odložia“ k nám vo forme zadania a my im napríklad bilbord či citylight, pri ktorom táto firma začínala a v súčasnosti dokáže doslova zo dňa na deň vybaviť zákazku na 500 kusov bilbordov úplne bez problémov.

 

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore