∷ Z aktuálneho vydania

KOENIG & BAUER DURST BODUJE U VÝZNAMNÝCH VÝROBCOV OBALOV

Spoločnosť Koenig & Bauer Durst inštaluje svoje technológie u významných výrobcov obalov v Európe i zámorí.

Jeden z najväčších výrobcov obalov z vlnitej lepenky a displejov v USA, Royal Group (TRG), s viac ako 30 pobočkami po celej krajine, investoval do automatického tlačového stroja Delta SPC 130 vyrábaného spoločnosťou Koenig & Bauer Durst, s cieľom poskytovať zákazníkom flexibilitu pri vysoko objemovej tlači a plne automatizovanej digitálnej výrobe na mieru. Šesťfarebný tlačový stroj bol inštalovaný v závode TRG Mid-Atlantic Packaging neďaleko Philadelphie. Je to jedno z riešení TRG, poskytujúcich možnosti vyrábať obaly od tých priemyselných a prepravných s hnedými krabicami až po špičkové grafické obaly, ktoré môžu byť využité pre elektronický obchod, výstavné displeje v obchode, ako aj výstavné obaly na regály. Tieto výrobky môžu slúžiť rôznym trhom, vrátane maloobchodu, potravín a nápojov, farmaceutického, zdravotného a kozmetického priemyslu, poľnohospodárstva, technológií, či domáceho tovaru. Delta SPC 130 Automatic so svojou udržateľnou technológiou atramentu na báze vody poskytuje špecifické riešenia pre potravinársky, maloobchodný obalový aj zobrazovací priemysel. Nový tlačový stroj skracuje dodacie lehoty a poskytuje vynikajúcu kvalitu tlače, zodpovedajúci flexo a ofsetovej výrobe. Rozšírený farebný rozsah tlačiarne, ktorý pridáva oranžovú a fialovú na farebnú škálu CMYK-u, umožňuje dosiahnuť viac ako 90 % z viac ako 3 000 farieb Pantone, vrátane špecifického sfarbenia pre konkrétne značky.

Podľa výkonného riaditeľa spoločnosti Koenig & Bauer Durst Roberta Stablera: „Majitelia značiek očakávajú kratšie dodacie lehoty a udržateľné výrobné postupy na svoje výrobky a úspešné spoločnosti, ako je TRG, ponúkajú svojim zákazníkom riešenia s vysokou pridanou hodnotou. Delta SPC 130 Automatic spĺňa všetky tieto potreby a zároveň poskytuje zákazníkom najnovšiu, najspoľahlivejšiu a nákladovo najefektívnejšiu výrobnú metódu. Sme radi, že prinášame riešenie, ktoré dáva spoločnosti TRG aj jej zákazníkom schopnosť a kompetencie na masové prispôsobenie bez kompromisu pri dosahovanej kvalite.“

V rakúskej spoločnosti Rondo Ganahl majú svoje plány na vybudovanie vlastného centra digitálnej tlače a investíciu do stroja Delta SPC 130 FlexLine Automatic, ktorá má priniesť významný nárast obratu. Rondo počíta s veľkým potenciálom technológie s krátkou dobou prípravy a súčasne vynikajúcou kvalitou tlače na úrovni ofsetu. Už pred dvomi rokmi začal podnik skupiny Rondo, ako jeden zo šiestich v Evrópe s digitálnou výrobou. Približne 90 % zákaziek digitálnej tlače firmy Rondo je nasmerovaných do potravinárskeho priemyslu. Preto v St. Ruprecht an der Raab pripravovali novú výrobnú halu pre digitálnu tlač ako odpoveď na priebežný rast obratu.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore