Nekategorizované

Konferencia – Optimalizácia tlačovej produkcie a zvýšenie zisku

Z pravidelného jarného stretnutia spoločnosti M & P, spol. s r.o. so zákazníkmi sa stáva čoraz významnejšia akcia. V tomto roku je spoluorganizátorom firma DataLine Technology z Prahy. Spýtali sme sa zástupcov oboch firiem na bližšie podrobnosti o pripravovanom tohtoročnom podujatí.

Kedy sa konferencia uskutoční a komu je určená?

Anton Puškár, M & P: Konferencia sa uskutoční ako dvojdňová akcia 22. – 23. marca v hoteli Boboty vo Vrátnej doline. Je určená predovšetkým pre klasické ofsetové a flexo tlačiarne, ale aj tlačiarne etikiet a obalov. Program bude mať spoločnú časť pre všetkých účastníkov a v priebehu konferencie budú prebiehať vo vedľajších miestnostiach
aj paralelné workshopy so špecializovanými témami. Takže či ofsetový tlačiar s komerčnou produkciou, či špecialista na etikety, každý si bude môcť vybrať presne to, čo ho zaujíma. Čo sa týka účastníkov, svoje témy tu nájdu majitelia, obchodníci, tlačiari aj pracovníci zo štúdií.

Aké budú hlavné témy konferencie?
Martin Bělík, DataLine Technology: Zjednodušeně řečeno, chtěli bychom účastníkům ukázat, jak podnikat
v polygrafii a vydělávat na tom. Přednášky budou zaměřeny na komplexní výrobu, tedy i datovou přípravu, tisk
a ekonomiku. Zaměříme se i na smysluplnost investic do tiskových strojů a věnovat se budeme i tomu, jak získat nové zakázky a jak rozvíjet vztahy. Dále budeme prezentovat nejnovější trendy vývoje v polygrafii.

Poznáte už všetkých prednášajúcich, ktorí budú na konferencii vystupovať?

A. Puškár: Ešte čakáme na finálne potvrdenie od posledných prednášajúcich, ale už dnes sa dá povedať,
že na konferencii vystúpi viac ako 10 rečníkov a ďalší povedú pracovné workshopy. Konferencia bude medzinárodná, prednášky zahraničných prednášajúcich budeme ale prekladať, takže nikto z návštevníkov nemusí mať obavy, ak sa
necíti úplne istý v anglickom jazyku. V krátkosti, okrem prednášajúcich z firmy Esko to budú hlavne odborníci z firmy HP a firmy Enfocus známej svojím produktom Pitstop.

Spomenuli ste workshopy, môžete prezradiť komu budú určené?

M. Bělík: Workshopy jsou určeny pro tři různé skupiny účastníků. Pro specialisty z prepress studií to bude workshop o automatizaci správy dat a dále o práci s variabilními daty. Pro majitele tiskáren to bude ekonomický workshop, zaměřený na srovnání nákladů různých tiskových technologií. No a pro obchodníky jsme připravili inspirativní workshop, jak prosadit v praxi nové produkty a jak získat kontrakty
od brandů.

A. Puškár: Ohľadom workshopov ja len doplním, že bude možné na samostatných pracoviskách konzultovať aj špecifiká automatizácie prípravy dát pre digitálnu produkciu. Odborníci budú odpovedať na konkrétne otázky a navrhovať konkrétne riešenia.

Máte pripravené pre účastníkov aj nejaké prekvapenie?

A. Puškár: Áno, chystáme prekvapenie, ale hovoriť o ňom nemôžeme, pretože to by už prekvapenie nebolo. Je to už dvanásty ročník a okrem odborného programu účastníci oceňujú aj spoločenskú rovinu tejto udalosti. Počas prestávok (ktoré sa vždy zázračne predĺžia) a večere sa účastníci stretnú a rozprávajú medzi sebou a aj s prednášajúcimi. Ako som už povedal, je to veľmi prospešný rozmer. Nielen prácou je človek živý!

Môžeme ale sľúbiť, že konferencia prebehne v priateľskej a neformálnej atmosfére a s veľkým priestorom pre diskusie.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore