∷ Z aktuálneho vydania

KONGRES OBALKO 8 INŠPIROVAL STOVKY OBALOVÝCH PROFESIONÁLOV

Ôsmy ročník českého a slovenského obalového kongresu OBALKO, ktorý sa konal v dňoch 27.–28. januára 2021, ponúkol bohatý program. Viac ako 40 rečníkov inšpirovalo českých a slovenských obalových profesionálov v rámci dvoch desiatok prezentácií, prípadových štúdií a panelových diskusií. Prednášajúci prezentovali naživo v Aquapalace Hotel Prague a viac ako 500 obalových profesionálov sa zúčastnilo online prostredníctvom živého prenosu. Časopis PrintProgress bol mediálnym partnerom kongresu.

Hlavná téma ôsmeho ročníka: „Zákazník a obal“

Hlavnou témou tohtoročného kongresu bola „Zákazník a obal“. Obal je totiž prvou vecou, ktorú zákazník (spotrebiteľ) vidí pri výbere produktu. Pomáha mu pochopiť, čo je daný produkt a motivuje ho ku kúpe výrobku. Ale „zákazník“ nie je len spotrebiteľ; má aj B2B význam, je to zároveň aj náš klient. A preto sme sa na kongrese porozprávali nielen o tom, čo očakáva od obalov spotrebiteľ, ale aj ako medzi sebou komunikujeme v rámci dodávateľsko-odberateľských vzťahov.
Prvý blok spoločného dopoludňajšieho programu bol v zmysle Zákazník ako klient. Namiesto jedného kľúčového rečníka zahájili kongres hneď traja zástupcovia hlavných odborov pre obalový trh – automotive, FMCG a retail. Pozvanie na kongres prijali Jana Volfová
z firmy Škoda Auto (zástupkyňa odboru automotive), Pavel Komůrka zo spoločnosti Orkla (zástupca FMCG) a Jaroslav Vodáček zo spoločnosti Tesco Stores (zástupca retailu). Dozvedeli sme sa, čo očakávajú od českého a slovenského obalového priemyslu a aké špecifiká má slovenský a český obalový trh v porovnaní s trhmi v iných krajinách.
Spoločnosť GfK sa stala partnerom prieskumu trhu kongresu. Hana Říhová predstavila výsledky unikátneho prieskumu, ktorý agentúra GfK uskutočnila v lete 2020 na spotrebiteľoch v celej Európe na tému postoja domácností k plastovým obalom, triedeniu a recyklácii. K hlavnej časti programu neodmysliteľne patrila aj panelová diskusia. Na tému Spotrebiteľ a obal diskutovalo spoločne s Ladislavom Csengerim z GfK päť kľúčových hráčov na trhu: Pavel Hampejs (Unilever), Gabriela Bechynská (Mondelez), Petr Baudyš (Penny Market), Martin Dulava (Lineart) a Martin Hejl (Thimm Pack‘n‘Display).

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore