Infoprint servis

Konica Minolta ponúkne budúcu víziu pre polygrafické spoločnosti

Konica Minolta predstaví nové produkty na drupa 2024, poprednom svetovom polygrafickom veľtrhu. Spoločnosť obsadí jeden z najväčších stánkov (hala 8B s rozlohou 2 400 m²) a predstaví 20 európskych premiér.

Rozsiahly výstavný priestor Konica Minolta je dôkazom obrovskej dôležitosti, ktorú prikladá trhu profesionálnej a priemyselnej tlače. V šiestich vzájomne prepojených oblastiach a dvoch poschodiach bude mať Konica Minolta viac ako 30 strojov v reálnom čase, prakticky rovnaký počet softvérových riešení a bude demonštrovať, ako sa jej tonerové a atramentové technológie hladko dopĺňajú v tlačiarni budúcnosti.

V rámci hlavného posolstva „potenciál v budúcnosti tlače“ a v súlade s filozofiou Industry 5.0. predstaví nielen tlačové procesy, ale aj post-press procesy a zlepšenie celkovej priepustnosti celých procesov. Predvedie sa široká škála obchodných oblastí od komerčnej tlače cez tlač etikiet, obalov a priemyselnú tlač až po produkty a riešenia.

Medzi vrcholy spoločnosti Konica Minolta na drupa bude predstavenie úplne automatizovaných výrobných liniek poháňaných umelou inteligenciou, najmodernejším internetovým obchodom a doteraz nevídaným využitím robotiky a softvérových riešení – vrátane veľkých pokrokov v vzdialených služieb.

AccurioJet 60000

Konica Minolta po prvý raz na drupe vystaví AccurioJet 60000 svoj nový vysokorýchlostný UV atramentový tlačový systém novej generácie B2, ktorý ešte viac zlepšuje kvalitu a funkčnosť AccurioJet KM-1 a KM-1e. Maximálna rýchlosť tlače AccurioJet 60000 je špecifikovaná 6 000 hárkov za hodinu. V blízkej budúcnosti bude mať KonicaMinolta dva efektívne produktové rady, AccurioJet KM-1e, ktorý kladie dôraz na malý obrat pri digitálnej tlači, a špičkový model AccurioJet 60000 novej generácie, ktorý kladie dôraz na produktivitu.

AccurioPress C84hc

Medzi produktmi, ktoré sa po prvýkrát predstavia verejnosti, bude Konica Minolta AccurioPress C84hc, ktorý používa toner s vysokou sýtosťou (chroma). Bez obmedzení vyplývajúcich z farebnej škály bežného tonera sa hovorí, že výtlačky sú konzistentnejšie v jasných a živých farbách.

AlphaJET

Na drupe sa predvedie aj tlačový a dokončovací systém AlphaJET (integrovaná linka od tlače až po konečnú úpravu), ktorý ponúka Konica Minolta spolu s francúzskym partnerom MGI Digital Technology. Stroj vykonáva niekoľko procesov potrebných pre tlač obalov, od atramentovej tlače až po konečnú tlač a následné spracovanie v jednom kroku. Umožňuje napríklad bodové lakovanie, vytváranie reliéfnych efektov, razba fóliou a iné efekty.

Riešenia MYIRO

Spoločnosť tiež predstaví nástroje na správu farieb MYIRO (CMS) pre grafické aplikácie. Tieto nástroje zahŕňajú spektrofotometre, vysokorýchlostné automatické skenovanie a softvér na profilovanie.

Zdroj: Konica Minolta

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore